Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління фінансовими ресурсами вищих навчальних закладів в умовах трансформації економіки України

Управління фінансовими ресурсами вищих навчальних закладів в умовах трансформації економіки України

Назва:
Управління фінансовими ресурсами вищих навчальних закладів в умовах трансформації економіки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,15 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Інститут регіональних досліджень
Яструбський Михайло Ярославович
УДК 336.012.23:351.81(477)
Управління фінансовими ресурсами вищих навчальних закладів в умовах трансформації економіки України
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі математичного моделювання соціально-економічних процесів Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор Цегелик Григорій Григорович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри математичного моделювання соціально-економічних процесів.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор Барановський Олександр Іванович,
Інститут економіки та прогнозування
Національної академії наук України,
завідувач відділу досліджень розвитку та регулювання фінансових ринків;
кандидат економічних наук, доцент Біла Ольга Григорівна,
Львівська комерційна академія, завідувач кафедри фінансів і кредиту.
Провідна установа: | Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України,
відділ фінансової політики.
Захист дисертації відбудеться 10 березня 2006 року о 1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К35.154.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
 
Автореферат розісланий 08 лютого 2006 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат економічних наук |
І.З. Сторонянська
 
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми досліджень. В кінці ХХ – початку ХХІ ст. місце і роль кожної країни у світовій спільноті пов’язані з її спроможністю виробляти, споживати та застосовувати нові знання й технології. Ці процеси безпосередньо залежать від чотирьох складових: науки, освіти, виробництва, бізнесу, які визначають формування та розвиток інтелектуального потенціалу країни.
Європейський вибір України націлює суспільство на досягнення європейського рівня якості та доступності освіти, духовної зорієнтованості освіти, її демократизацію, соціальне благополуччя науковців, розвиток суспільства на основі нових знань. Стрімкий розвиток соціально-економічних та трансформаційних процесів в Україні та світі спричинив кардинальні перетворення в сфері освіти і науки. Особливо відчутними ці перетворення стали з розгортанням інтеграційних процесів, приєднанням України до Болонського процесу. Реалізація цих напрямів потребує внесення змін в концепцію розвитку вищої школи. Безумовно, зазначені перетворення у системі вищої освіти мають бути забезпечені відповідними фінансовими ресурсами, які в силу багатьох причин є недостатніми.
З часу утвердження державної незалежності значних змін зазнала фінансова система ВНЗ. Неготовність країни після здобуття незалежності послідовно реформувати економіку з збереженням можливостей підтримання соціальних програм негативно позначились на освітніх і наукових установах. Вища школа самотужки почала вибиратись з кризового провалля, виживаючи завдяки наданню платних послуг. Виникла ситуація поєднання різних джерел фінансування, вміле і обґрунтоване регулювання якими повинно би забезпечувати повноцінне функціонування закладу в цілому. Тому особливо актуальним стає забезпечення комплексного підходу до фінансування вищої освіти, розробка механізму ефективного управління фінансовими ресурсами освітньої галузі.
Проблеми фінансового забезпечення вищої школи стали предметом обговорень і дискусій науковців, політичних та громадських діячів. Серед зарубіжних авторів цю проблему досліджували Е. Аткінсон, О. Балашова, М. Вудхолл, Є. Жильців, А. Зорін, С. Маркарянц, Дж. Стігліц, Л. Якобсон, та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Управління фінансовими ресурсами вищих навчальних закладів в умовах трансформації економіки України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок