Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СІМЕЙНІ ТРАДИЦІЇ У ФОРМУВАННІ МОРАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ

СІМЕЙНІ ТРАДИЦІЇ У ФОРМУВАННІ МОРАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ

Назва:
СІМЕЙНІ ТРАДИЦІЇ У ФОРМУВАННІ МОРАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
ВЕЧЕРОК ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА
 
 
УДК 371.89:17.023.32:”465.13/.19”
СІМЕЙНІ ТРАДИЦІЇ У ФОРМУВАННІ
МОРАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ
13.00.07 - теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
 
Луганськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі педагогіки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бутенко Володимир Григорович,
Херсонський державний університет,
професор кафедри педагогіки та психології
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сущенко Тетяна Іванівна,
Запорізький обласний інститут післядипломної
освіти, завідувач кафедри педагогічної
майстерності
 
кандидат педагогічних наук, доцент
Шкурін Олександр Іванович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри педагогіки
 
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Кіровоград.
Захист відбудеться 11.02.2006 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.06 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м.Луганськ, квартал Молодіжний, 20-А.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (91034, м.Луганськ, квартал Молодіжний, 20-А).
Автореферат розіслано 10 січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.О.Андрющук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми та ступінь наукової розробки теми. В умовах переорієнтації суспільства на демократичні основи розвитку відбувається оновлення соціальних відносин, переосмислення світоглядних понять, моральних принципів життя. Одна з причин духовної нестабільності окремої людини і суспільства в цілому - руйнування ідеалів, внаслідок чого відбувається моральна дезорієнтація особистості. Головні інститути соціалізації та виховання перебувають на етапі змін, перетворень і пошуку нових моральних орієнтирів. У цей час філософи, соціологи та педагоги звертають увагу на найбільш стійкі суспільні явища – сім’ю і традиції.
В українському суспільстві гостро стоять питання щодо підвищення ролі сім’ї та ефективності її впливу на становлення моральної свідомості учнівської молоді. Сім’я є природнім середовищем, в якому справляють взаємний вплив погляди декількох поколінь, еволюціонують, особливо в умовах радикальних змін у суспільстві, стосунки між батьками, сімейні правила, традиції. Вони закладають основи характеру, виробляють світогляд і певні норми моральної поведінки підростаючого покоління.
У сучасній теорії і практиці національного виховання актуальною є проблема використання сімейних традицій у формуванні моральних цінностей особистості. Система виховання орієнтована на гуманізацію міжособистісних стосунків, розвиток у школярів гуманістичних рис і моральних цінностей. У програмі розвитку освіти в Україні на 2005-2010 роки морально-ціннісні взаємовідносини визначені як основа духовного становлення людини.
Засвоєння моральних норм і формування особистості починається в родині із самого народження і є важливим у будь-якому віці, а особливого змісту вони набувають у період юнацтва. У старшому шкільному віці процеси фізичного, психічного, соціального розвитку є найбільш складними. В учнів старшої школи формується здатність до самостійного мислення, вчинків, оцінки, саморегуляції та самовиховання. Вони здатні до формування усвідомлених особистісних моральних установок, цінностей, відповідного стилю поведінки.
Залучення особистості до моральних цінностей починається з повсякденного спілкування в сім’ї, із засвоєння її звичаїв і традицій. У концепції “Сім’я і родинне виховання” зазначено, що одним із завдань сучасного сімейного виховання є засвоєння моральних цінностей, ідеалів, культурних традицій, етичних норм взаємостосунків між близькими людьми та забезпечення духовної єдності поколінь, збереження сімейних традицій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СІМЕЙНІ ТРАДИЦІЇ У ФОРМУВАННІ МОРАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок