Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Керування якістю вибухової відбійки в кар’єрах при видобуванні флюсових і будівельних матеріалів

Керування якістю вибухової відбійки в кар’єрах при видобуванні флюсових і будівельних матеріалів

Назва:
Керування якістю вибухової відбійки в кар’єрах при видобуванні флюсових і будівельних матеріалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,35 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Клочко Ігор Іванович
УДК 622.242:622.235
Керування якістю вибухової відбійки
в кар'єрах при видобуванні флюсових
і будівельних матеріалів
Спеціальність 05.15.03 – відкрита розробка родовищ корисних копалин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Кривий Ріг – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі гірничих машин і інжинірінга
Національного гірничого університету України
Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Баранов Євген Герасимович |
доктор технічних наук, професор
Федоренко Павло Йосипович
завідувач кафедри маркшейдерії
Криворізького технічного університету
Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Мец Юрій Семенович, завідувач кафедри металоведення Криворізького інституту ПВНЗ Кременчуцького університету економіки, інформаційних технологій і управління Міністерства освіти і науки України.
доктор технічних наук, професор Петренко Володимир Дмитрович, завідувач кафедри тунелів, основ та фундаментів Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В.Лазаряна Міністерства транспорту та зв'язку України.
доктор технічних наук, професор Воробйов Віктор Васильович, декан машинобудівного факультету Кременчуцького державного політехнічного університету ім. М.Остроградського Міністерства освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться 14 березня 2008 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 09.052.02 при Криворізькому технічному університеті за адресою: 50002. м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37, ауд. 300.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 50002. м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий 13 лютого 2008 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор технічних наук,
професор |
О.М. Голишев |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Практично на всіх кар'єрах нерудної сировини процес вибухопідготовки є початковим технологічним процесом видобутку й переробки корисних копалин, що накладає ряд вимог й обмежень на параметри гранулометричного складу висадженої гірської маси. Як правило, якість вибухопідготовки оцінюється за процентом виходу негабаритних фракцій подрібнення й середньозваженим діаметром окремого шматка гірської маси (). Оптимізація параметрів буро-вибухових робіт (БВР) щодо питомих зведених витрат по всьому технологічному ланцюгу, від кар'єру до подрібнювально-збагачувальної фабрики (ПЗФ) встановлює величину . Однак при цьому не враховується специфіка низки гірничих підприємств. Зниження показника на залізорудних кар'єрах досягається за рахунок збільшення питомої витрати ВР (енергії вибуху) і супроводжується підвищенням виходу дрібних фракцій, що дає можливість істотно знизити витрати на переробку сировини на ПЗФ, незважаючи на збільшення витрат на весь комплекс БВР. У той же час подібний підхід до оптимізації параметрів БВР на кар'єрах нерудної сировини призводить до значних втрат, через переподрібнення гірської маси. Встановлено, що до 80% втрат пов'язані з комплексом БВР з причин перенасичення масиву гірських порід енергією вибуху. Крім того, вибухова відбійка з використанням існуючих технологій руйнування й промислових ВР (ПВР) призводить до істотного зменшення показників фізико-механічних властивостей гірської маси, використовується для виготовлення будівельних щебенів.
Вирішення комплексу завдань, що полягають у розробці технології одержання якісного вибухового дроблення флюсових і будівельних матеріалів, яка забезпечує зниження їх втрат при буро - вибуховій відбійці за рахунок скорочення переподрібнених фракцій при одночасному зниженні собівартості кінцевого продукту є великою й актуальною науково-технічною проблемою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до наукових планів досліджень: Донецького національного технічного університету, зокрема: “Впровадження нових засобів і технології вибухового подрібнення негабариту на кар'єрах Докучаєвського флюсодоломітного комбінату” (1986-1987 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: Керування якістю вибухової відбійки в кар’єрах при видобуванні флюсових і будівельних матеріалів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок