Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ

ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,61 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Таранюк Леонід Миколайович
УДК 338.21.021.8:334.7
ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ
ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ
08.02.03 – організація управління, планування та регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки Сумського державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Дегтяренко Олександр Григорович,
Сумський державний університет,
доцент кафедри управління
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Москаленко Володимир Петрович,
Українська академія банківської справи
Національного банку України,
професор кафедри бухгалтерського обліку і аудиту,
заслужений економіст України;
кандидат економічних наук,
Семененко Борис Анатолійович,
директор експертно-консультаційного центру
“АЛЬЯНС-2000” м. Суми
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки та менеджменту, м. Харків.
Захист відбудеться “11” листопада 2005 р. о 1000 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 55.859.01 в Сумському національному аграрному університеті за адресою: 40021, м. Суми, вул. Кірова, 160, головний корпус, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського національного аграрного університету за адресою: м. Суми, вул. Кірова, 160
Автореферат розісланий “_07_” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В.В. Пилипенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перехід до ринкових умов господарювання виявився незадовільним для вітчизняних підприємств. Поставлені в умови конкурентної боротьби, що поєднується з падінням платоспроможного попиту, недостатньою розвиненістю фінансово-кредитної системи, нераціональною структурою державної економіки, політичною і економічною нестабільністю, більшість з них не тільки знизили обсяги виробництва, але і перейшли в розряд збиткових. Важкий фінансовий стан багатьох суб'єктів господарювання обумовлює актуальність і підвищену значимість проблеми адекватної оцінки глибини кризової ситуації і своєчасного прогнозування банкрутства. Дуже важливим є також розробка і впровадження систем антикризового управління з метою відновлення життєздатності підприємств чи попередження запобігання їхньої ліквідації.
Відновлення життєздатності підприємств і їхній наступний розвиток уже неможливо тільки шляхом удосконалень в окремих сферах їхньої діяльності. Єдиним способом адаптації до нових умов господарювання є їх реструктуризація. Необхідність реструктуризації дуже гостро стоїть перед багатьма вітчизняними підприємствами. Якщо вона буде несвоєчасною чи неефективною, то альтернативою цьому процесу може стати банкрутство і ліквідація.
Незадовільний стан процесу реструктуризації в Україні обумовлено ще цілою низкою серйозних факторів. Одне з важливих місць серед них займає недостатнє економічне обґрунтування цього процесу. Для українських підприємств потрібна саме комплексна реструктуризація, що включає оптимізацію масштабів підприємства, зміна системи планування з орієнтацією її на вимоги ринку і використання прогресивних методів, використання гнучких і адаптованих до нових умов економічних методів господарювання, застосування нових економічних підходів до мотивації персоналу. При цьому форма і методи реструктуризації конкретного підприємства повинні бути визначені з урахуванням його специфіки на основі ретельного аналізу зовнішнього середовища і внутрішнього стану.
Треба відзначити, що проблематика системно-трансформа-
ційних процесів розробляється економістами багатьох країн. Істотний
внесок у розвиток сучасної теорії структурної перебудови суб’єктів господарювання висвітлено в роботах вітчизняних вчених – І. Акімової, А. Афоніна, Л. Батенко, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок