Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організація Управління Галичиною і Буковиною в складі Австрії (1772–1848 рр.)

Організація Управління Галичиною і Буковиною в складі Австрії (1772–1848 рр.)

Назва:
Організація Управління Галичиною і Буковиною в складі Австрії (1772–1848 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Настасяк Ірина Юріївна
УДК 34:352/354](09)(436+477.83/86) “1772-1848”
Організація Управління Галичиною і Буковиною
в складі Австрії (1772–1848 рр.)
Спеціальність: 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
 
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана
на кафедрі теорії та історії держави і права Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник
доктор юридичних наук, професор Кульчицький Володимир Семенович, член-кореспондент Академії правових наук України, Заслужений юрист України, Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри теорії та історії держави і права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Тимощук Олександр Валентинович, Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського, декан юри-дичного факультету
кандидат юридичних наук, доцент Чехович Валерій Анатолійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри теорії та історії держави і права
Провідна установа
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, кафедра теорії та історії держави і права України і зарубіжних країн (м. Харків)
Захист відбудеться 2 грудня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.03 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 14)
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського націо-нального університету імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий 1 листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В. О. Семків


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розбудова сучасної Української держави потребує врахування історичного досвіду, а також глибокого наукового аналізу низки проблем, зокрема тих, які пов’язані з формуванням територіальної цілісності України та функціонуванням її державного механізму. Саме тому нині зростає значення досліджень історії національної державності і права. Насамперед це стосується проблем, розв’язанню яких у попередні десятиліття приділялася недостатня увага. Серед останніх особливо актуальними є дослідження історико-правових аспектів діяльності державних та самоврядних органів територіальної влади, що діяли в окремі історичні періоди на землях, які нині становлять територію України, зокрема, у Галичині і Буковині.
З огляду на це важливе місце серед історико-правових проблем, які потребують розв’язання, посідає питання, пов’язане з формуванням та функ-ціонуванням органів управління Галичиною і Буковиною в складі Австрії наприкінці XVIII – у першій половині XIX ст.
У досліджуваний період Галичина і Буковина були приєднані до Австрійської монархії, де діяв принцип централізації державного управління. Створений у Галичині і Буковині управлінський апарат підпорядковувався центральному урядові, а його методи діяльності повністю відповідали тогочасним традиціям австрійського абсолютизму. Органи самоврядування перебували під контролем державних органів і не мали реальної самостійної влади. Деякі демократичні форми адміністративного управління Галичиною і Буковиною почали запроваджуватися тільки після буржуазно-демократичної революції 1848 р.
У вітчизняній історико-правовій науці основна увага приділялася висвітленню соціально-економічного, політичного та правового становища західноукраїнських земель у різні історичні періоди. Цим питанням присвячені праці таких учених: Г.Гербільського, І.Жалоби, М.Кріля, В.Кульчицького, М.Никифорака, І.Новосівського, В.Осечинського,Р. Петріва, Ф.Стеблія, А.Тка-ча, Б.Тищика. Зацікавленість істориків та правознавців викликають також проблеми становлення державно-правових інститутів у Галичині та Буковині протягом тривалого періоду австрійського панування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Організація Управління Галичиною і Буковиною в складі Австрії (1772–1848 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок