Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> "ДОСЛІДЖЕННЯ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕПЛОВОЇ РОБОТИ РЕКУПЕРАТИВНИХ НАГРІВАЛЬНИХ КОЛОДЯЗІВ З ВЕРХНІМ ОПАЛЮВАННЯМ"

"ДОСЛІДЖЕННЯ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕПЛОВОЇ РОБОТИ РЕКУПЕРАТИВНИХ НАГРІВАЛЬНИХ КОЛОДЯЗІВ З ВЕРХНІМ ОПАЛЮВАННЯМ"

Назва:
"ДОСЛІДЖЕННЯ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕПЛОВОЇ РОБОТИ РЕКУПЕРАТИВНИХ НАГРІВАЛЬНИХ КОЛОДЯЗІВ З ВЕРХНІМ ОПАЛЮВАННЯМ"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,72 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут газу
Троценко Лариса Миколаївна
УДК 621.783.22
"ДОСЛІДЖЕННЯ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕПЛОВОЇ РОБОТИ РЕКУПЕРАТИВНИХ НАГРІВАЛЬНИХ КОЛОДЯЗІВ З ВЕРХНІМ ОПАЛЮВАННЯМ"
Спеціальність 05.14.06 – технічна теплофізика і промислова
теплоенергетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
 
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі проблем промислової теплотехніки Інституту газу НАНаук України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Єринов Анатолій Єремійович, Інститут газу НАН України, завідувач відділу проблем промислової теплотехніки.
Офіціальні опоненти:
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Носач Вільям Григорович, Інститут технічної теплофізики НАН України, провідний науковий співробітник;
кандидат технічних наук, Цветков Сергій Вікторович, Державний центр по випробуванню і впровадженню паливовикористовуючого обладнання, директор.
Провідна установа:
Донецький Національний технічний університет (кафедра "Промислова теплоенергетика").
Захист відбудеться 04.07.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.255.01 в Інституті газу НАН України за адресою: 03113 Київ, вул. Дегтярівська, 39.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту газу НАН України за адресою: 03113 Київ, вул. Дегтярівська, 39.
 
Автореферат розісланий 01.06.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Ільєнко Б.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Стан проблеми. Розвиток металургійної промисловості України в умовах конкурентної боротьби обумовлює значне підвищення вимог до якості металопродукції та викликає потребу в зниженні витрат енергетичних і сировинних ресурсів на всіх стадіях виробництва. Понад 50 % сталі в Україні виплавляється в мартенівських печах, у той час як середньосвітовий рівень їх використання лише 5,2 %. Тому у виробництві прокату мають велике застосування нагрівальні колодязі, що обслуговують обжимні стани. Теплотехнічні і технологічні процеси, що відбуваються в них, значною мірою впливають на виробництво чорних металів, їх якість і собівартість.
Нагрівальні печі й колодязі є найбільшими споживачами палива. Вони займають третє місце (10–15 %) після доменного та сталеплавильного виробництв за споживанням теплової енергії у чорній металургії. Проте корисне тепловикористання в промислових печах України і країн СНД залишається незадовільним, складаючи 30–40 %.
Поряд із питомою продуктивністю і питомим споживанням палива на нагрів одиниці продукції ефективність використання нагрівальних колодязів оцінюється й іншими показниками: розміром угару металу, витратою вогнетривких матеріалів, часом оберту колодязя, тривалістю роботи устаткування та ін.
При незмінних розмірах робочого простору нагрівальних колодязів, сортаменті і технологічних параметрах сталей, підвищення ефективності нагріву металу можливо за рахунок удосконалення системи опалення і окремих конструктивних елементів, а також оптимізації режимів роботи колодязів. Вирішувати ці питання необхідно з урахуванням зростаючих вимог до якості готової продукції. Щодо нагрівальних колодязів це означає рішення проблеми відповідності полів температури нагрівального середовища і виробів, що нагріваються, за умов рівномірності і максимально припустимої інтенсивності зовнішнього теплообміну. Тому підвищення ефективності використання нагрівальних печей у металургійному виробництві є задачею складною, рішення якої можливо при проведенні комплексних досліджень теоретичними й експериментальними методами.
Актуальність роботи. Дисертація присвячена розробці оптимального напрямку підвищення економічності роботи колодязів з верхнім опалюванням, в яких нагрівають до третини загальної кількості зливків, що прокатуються на обжимних станах в Україні.
Нагрівальні колодязі з одним верхнім пальником, що працюють у камерному режимі, відрізняються великою нерівномірністю температурного поля в робочому просторі. Розташування полум'я у верхній частині робочого простору і рух основної маси продуктів горіння в осьовій площині колодязів за підковоподібною траекторією викликає значну нерівномірність нагрівання зливків за їх висотою і перетином, а особливості тепловиділення розвинутого у довжину дифузійного полум'я призводить до нерівномірного нагріву металу за довжиною робочої камери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: "ДОСЛІДЖЕННЯ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕПЛОВОЇ РОБОТИ РЕКУПЕРАТИВНИХ НАГРІВАЛЬНИХ КОЛОДЯЗІВ З ВЕРХНІМ ОПАЛЮВАННЯМ"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок