Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНДРОМ ГОСТРОГО ПОШКОДЖЕННЯ ЛЕГЕНЬ У НОВОНАРОДЖЕНИХ (ПАТОГЕНЕЗ, ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ПЕРЕБІГУ)

СИНДРОМ ГОСТРОГО ПОШКОДЖЕННЯ ЛЕГЕНЬ У НОВОНАРОДЖЕНИХ (ПАТОГЕНЕЗ, ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ПЕРЕБІГУ)

Назва:
СИНДРОМ ГОСТРОГО ПОШКОДЖЕННЯ ЛЕГЕНЬ У НОВОНАРОДЖЕНИХ (ПАТОГЕНЕЗ, ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ПЕРЕБІГУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,24 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ЯЩЕНКО ЮРІЙ БОРИСОВИЧ
УДК 616.24.-003.823-053.31-092-085.835.3-07
СИНДРОМ ГОСТРОГО ПОШКОДЖЕННЯ ЛЕГЕНЬ У НОВОНАРОДЖЕНИХ
(ПАТОГЕНЕЗ, ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ПЕРЕБІГУ)
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Буковинському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий консультант:
доктор медичних наук, професор Безруков Леонід Олексійович,
Буковинський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Кривопустов Сергій Петрович,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, професор кафедри педіатрії №2 з курсом медичної генетики та неонатології;
доктор медичних наук, професор Добрянський Дмитро Олександрович,
Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, професор кафедри факультетської та шпитальної педіатрії;
доктор медичних наук, професор Біляєв Андрій Вікторович,
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України (м.Київ), професор кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії
Провідна установа:
Одеський державний медичний університет МОЗ України, кафедра пропедевтики дитячих хвороб
Захист дисертації відбудеться “29” травня 2007 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю “Педіатрія”, “Акушерство та гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства і гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул. Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства і гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул. Мануїльського,8).
Автореферат розісланий “7” березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Синдром дихальної недостатності у новонароджених, недивлячись на достатнє висвітлення причин його виникнення, основних патогенетичних ланок розвитку та діагностичних критеріїв, залишається однією з головних причин захворюваності та смертності новонароджених, а також віддалених наслідків постгіпоксичного ураження органів та систем (С.П.Кривопустов, 2005, Є.Є.Шунько, 2005). Украй тяжкою формою гострої дихальної недостатності є синдром гострого пошкодження легень (ГПЛ), який представляє собою загрозливу форму дихальної недостатності, що розвивається як неспецифічна реакція інтактних легень на фоні ряду критичних станів (асфіксія, сепсис, пологова травма, крововтрата тощо) (В.Л.Кассиль, Е.С.Золотокрылина, 2000, А.В.Бєляєв, 2001). Крайнім проявом синдрому гострого пошкодження легень є гострий респіраторний дистрес-синдром за типом дорослого (ГРДС) - клінічний синдром неспецифічного ураження легень, спричинений ушкодженням ендотелію мікросудин легень активними медіаторами запалення та дефіцитом сурфактанту, що призводить до прогресуючої киснезалежної гіпоксемії, яка виникає внаслідок зниження податливості легень, блоку дифузії кисню через альвеоло-капілярну мембрану, венозно-артеріального шунтування крові, що потребує респіраторної підтримки та інших методів корекції киснево-транспортної функції крові (Ф.С.Глумчер, 2001).
В Україні немає офіційних статистичних даних про поширеність даного синдрому серед новонароджених, залишаються не вивченими основні ланки патогенезу розвитку гострого пошкодження легень в даній віковій групі дітей. Найбільш досліджений серед даної групи дітей є респіраторний дистрес синдром, який розвивається у недоношених новонароджених на фоні первинного дефіциту сурфактанта внаслідок морфофункіональної незрілості легень (Д.О.Добрянський, 2004). В багатьох випадках розвиток гострої дихальної недостатності в новонароджених, як правило, вторинний по відношенню до основного захворювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: СИНДРОМ ГОСТРОГО ПОШКОДЖЕННЯ ЛЕГЕНЬ У НОВОНАРОДЖЕНИХ (ПАТОГЕНЕЗ, ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ПЕРЕБІГУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок