Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНІ СИСТЕМИ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ (порівняльно-правове дослідження)

СУЧАСНІ СИСТЕМИ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ (порівняльно-правове дослідження)

Назва:
СУЧАСНІ СИСТЕМИ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ (порівняльно-правове дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,71 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Імені Тараса Шевченка
ТЮРІНА ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА
 
 

УДК 340.5
 
 
СУЧАСНІ СИСТЕМИ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ
(порівняльно-правове дослідження)
12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії внутрішніх справ України.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
Тихомиров Олександр Деонисович,
Національна академія внутрішніх справ України,
професор кафедри теорії держави і права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Оксамитний Віталій Васильович,
Інститут міжнародного права і економіки
ім. О.С. Грибоєдова
директор центру порівняльного правознавства
 
кандидат юридичних наук, доцент
Лисенков Сергій Леонідович,
Інститут Генеральної прокуратури України
перший проректор
Провідна установа: Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого
м. Харків
Захист відбудеться “ _19___” жовтня__ 2001 р. о __15.30_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.001.04 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук при Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 64
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 64.
Автореферат розісланий “__17__” _вересня__ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук К.Г. Грищенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розбудови української державності однією з основних тенденцій розвитку національної правової системи України є її відкритість у взаємодії з іноземним та міжнародним правом, запозичення і використання в інтересах України прогресивних зарубіжних правових концепцій, доктрин, ідей, загальновизнаних міжнародних принципів, норм, стандартів. Реалізації зазначеного покликана сприяти юриспруденція і, зокрема, порівняльне правознавство, для якого притаманна орієнтація на світову правову науку і практику, з урахуванням тих нових взаємовідносин у світі, що склалися на порозі третього тисячоліття.
У зв”язку з цим перед порівняльним правознавством постають відповідні завдання, зокрема, такі, як розробка форм і процедур впровадження правових норм іноземних правових систем в національне законодавство; використання і застосування досягнень сучасного міжнародного права як важливого джерела реформування національного законодавства; узагальнення нормотворчої практики щодо гармонізації права; розробка механізмів запозичення позитивного правового досвіду різних країн для вдосконалення національних правових систем.
Проведення порівняльно-правових досліджень є актуальним в теоретичному і практико-прикладному аспектах, що визначається можливістю більш повного осмислення існуючих правових явищ та тенденцій у розвитку права, вивчення та запровадження позитивного досвіду інших держав у практику здійснення правотворчої та правозастосовчої діяльності в Україні.
З часу проголошення незалежності України йде пошук форм та засобів гарантування і охорони прав, свобод і законних інтересів людини в Українській державі. Для визначення шляхів і методів вирішення цих завдань все частіше застосовується позитивний досвід зарубіжних держав, що зумовлено обранням Україною, як незалежною державою, європейського шляху розвитку, інтеграцією до єдиного європейського правового простору.
В той же час Україна є самобутньою країною зі своєю історією, культурою, менталітетом, власним шляхом розвитку, в якому поєднуються загальноцивілізаційні і особливі, властиві лише Україні тенденції. У зв'язку з цим існує нагальна потреба розробки спеціальних процедур і механізмів для впровадження позитивних елементів організації і діяльності правоохоронних органів інших держав в Україні, що, визначає необхідність проведення відповідних порівняльно-правових досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СУЧАСНІ СИСТЕМИ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ (порівняльно-правове дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок