Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОМЕНЕВІ МЕТОДИ У ДОСЛІДЖЕННІ ФОРМУВАННЯ ДИСТРАКЦІЙНОГО РЕГЕНЕРАТУ КІСТОК КІНЦІВОК ПРИ ЇХ ПОДОВЖЕННІ У ДІТЕЙ

ПРОМЕНЕВІ МЕТОДИ У ДОСЛІДЖЕННІ ФОРМУВАННЯ ДИСТРАКЦІЙНОГО РЕГЕНЕРАТУ КІСТОК КІНЦІВОК ПРИ ЇХ ПОДОВЖЕННІ У ДІТЕЙ

Назва:
ПРОМЕНЕВІ МЕТОДИ У ДОСЛІДЖЕННІ ФОРМУВАННЯ ДИСТРАКЦІЙНОГО РЕГЕНЕРАТУ КІСТОК КІНЦІВОК ПРИ ЇХ ПОДОВЖЕННІ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,71 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОНКОЛОГІЇ
Лисенко Наталя Сергіївна
УДК 616-073.75: 616.71-003.93+616-053.2
ПРОМЕНЕВІ МЕТОДИ У ДОСЛІДЖЕННІ ФОРМУВАННЯ ДИСТРАКЦІЙНОГО РЕГЕНЕРАТУ КІСТОК КІНЦІВОК ПРИ ЇХ ПОДОВЖЕННІ У ДІТЕЙ
14.01.23 – променева діагностика, променева терапія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеню
кандидата медичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі рентгенології дитячого віку Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керівник: | доктор медичних наук, доцент
Шармазанова Олена Петрівна,
Харківська медична академія післядипломної освіти, доцент кафедри рентгенології дитячого віку
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук
РОГОЖИН Володимир Олексійович,
директор клініко-діагностичного центра
“Здоров’я літних людей”
доктор медичних наук, доцент
ЛЕВИЦЬКИЙ Анатолій Феодосійович,
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця МОЗ України,
доцент кафедри дитячої хірургії
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України
Захист дисертації відбудеться “15” червня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 26.560.01 в інституті онкології АМН України (03022, м. Київ, вул. Ломоносова, 33/43)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту онкології АМН України (м. Київ, вул. Ломоносова, 33/43)
Автореферат розісланий “11” травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
Вченої Ради Д 26.560.01,
кандидат медичних наук Родзаєвський С.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Деформації та укорочення довгих кісток кінцівок є складною та досить поширеною патологією опорно-рухової системи. Вони виникають при вроджених аномаліях і вадах розвитку, після перенесених запальних захворювань, травматичних ушкоджень кісток кінцівок, при системних захворюваннях скелету і проявляються тяжкими порушеннями функції опорно-рухового апарату, які розвиваються внаслідок нерівномірного розподілу навантаження на кінцівки та змін біомеханіки в суміжних суглобах [Крисюк А.П., Куценок Я.Б., 1997; Науменко Н.А., 1992]. Єдиним методом лікування таких хворих є хірургічний метод, за допомогою якого проводиться корекція осі та подовження (або вирівняння довжини) кінцівок. Питанням оперативної корекції деформацій кісток кінцівок у дорослих за допомогою апарата Ілізарова присвячені численні публікації українських і зарубіжних авторів [Введенский С.П., 1996; Ларионов А.А., Кочетков Ю.С., Десятниченко К.С. та ін., 2000; Green S.A., 1993; Aaron A.D., Eilert R.E., 1996]. Робіт, присвячених використанню стержневих апаратів зовнішньої фіксації (АЗФ) в дитячій ортопедії, значно менше [Хмызов С.А., Тихоненко А.А., 2001; Mader K., Gausepohl Th., Pennig D., 2003].
Аналіз даних літератури свідчить про те, що променеві методи дослідження, зокрема рентгенологічні, залишаються провідними не тільки в діагностиці причин вроджених і набутих укорочень і деформацій кісток, але й візуалізації дистракційного регенерату при хірургічній корекції, вивченні особливостей його формування [Борзунов Д.Ю., Петровская Н.В., Чиркова А.М., Куфтырев Л.М., 2000; Шевцов В.И, Ермак Е.М., 1996]. Однак, структурно-функціональний стан кісток кінцівок при вроджених і набутих деформаціях, рентгенологічні та ультразвукові критерії утворення, формування та дозрівання дистракційного регенерату вивчені далеко не повністю, а дані літератури суперечливі і вимагають подальших досліджень, як і розробка та уточнення залежності динаміки репаративного процесу від етіології деформації, її локалізації. Особливо це стосується променевої діагностики стану кісток при корекції їх деформацій стержневими апаратами у дітей.
Таким чином, встановлення особливостей динаміки репаративного процесу при подовженні кісток кінцівок залежно від віку хворих, походження та локалізації укорочень і деформацій, вивчення структурно-функціонального стану кісткової тканини в процесі компресійно-дистракційного остеосинтезу кісток кінцівок за допомогою різних методів променевого дослідження, уточнення ознак стадій і визначення строків формування дистракційного регенерату у дітей є актуальними, сучасними, доцільними і вимагають подальшого вивчення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОМЕНЕВІ МЕТОДИ У ДОСЛІДЖЕННІ ФОРМУВАННЯ ДИСТРАКЦІЙНОГО РЕГЕНЕРАТУ КІСТОК КІНЦІВОК ПРИ ЇХ ПОДОВЖЕННІ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок