Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІГІЄНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ МІНІМІЗАЦІЇ УТВОРЕННЯ ХЛОРОРГАНІЧНИХ СПОЛУК ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ХЛОРУ У ВОДОПІДГОТОВЦІ

ГІГІЄНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ МІНІМІЗАЦІЇ УТВОРЕННЯ ХЛОРОРГАНІЧНИХ СПОЛУК ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ХЛОРУ У ВОДОПІДГОТОВЦІ

Назва:
ГІГІЄНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ МІНІМІЗАЦІЇ УТВОРЕННЯ ХЛОРОРГАНІЧНИХ СПОЛУК ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ХЛОРУ У ВОДОПІДГОТОВЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,82 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ ІМ. О.М. МАРЗЕЄВА
АМН УКРАЇНИ
ЗОРІНА ОЛЕСЯ ВІКТОРІВНА
УДК: 614.777:628.168.4
ГІГІЄНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ МІНІМІЗАЦІЇ УТВОРЕННЯ ХЛОРОРГАНІЧНИХ СПОЛУК ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ХЛОРУ
У ВОДОПІДГОТОВЦІ
14.02.01 – гігієна
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Прокопов В’ячеслав Олександрович,
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва
АМН України, завідувач лабораторії гігієни
водопостачання та охорони водоймищ
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Гвоздяк Петро Ілліч,
Інститут колоїдної хімії та хімії води НАН України,
головний науковий співробітник відділу каталітичної
очистки води
доктор медичних наук, професор
Волощенко Олег Ігнатович,
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва
АМН України, завідувач лабораторії гігієни нових
хімічних матеріалів, препаратів та біомоніторингу
Провідна установа: Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця
МОЗ України, кафедра комунальної гігієни та екології людини, м.Київ
Захист відбудеться „17”_листопада 2006 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.604.01 Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України за адресою: 02660, м.Київ, вул.Попудренка, 50.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України за адресою: м. Київ, вул. Попудренка, 50.
Автореферат розіслано „12”_жовтня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.Ю.Селезньов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.. Серед технологічних процесів водопідготовки найбільш важливим з точки зору профілактики епідзахворювань є знезаражування. В Україні для знезаражування вод застосовують хлор-газ (98%), гіпрохлорит натрію (1,1%), в невеликій кількості діоксид хлору, озон та інші реагенти та технології (0,9%) (Хоружий П.Д. та ін., 2004). Існуюча практика очистки та знезаражування води хлором має негативні сторони, котрі проявляються в утворенні побічних продуктів дезінфекції, яким притаманні мутагенні, канцерогенні та інші властивості (Славинская Т.В., 1991; Cantor K.G. et al., 1999; King W.D. et al., 2000).
Поетапне впровадження в Україні ДСанПіН 136/1940 „Вода питна. Гігієнічні вимоги до якості води централізованого господарсько-питного водопостачання”, котрим нормується вміст хлорорганічних сполук (ХОС), призвело до необхідності пошуку та наукового обґрунтування шляхів мінімізації утворення ХОС на водопровідних станціях (ВС) України.
Впровадження на ВС методу первинного хлорування з преамонізацією, використання нових реагентів (коагулянтів, флокулянтів), фільтруючих матеріалів тощо потребує всебічної гігієнічної оцінки цих заходів, спрямованих на покращення якості питної води, в тому числі від забруднення ХОС.
На сьогодні не визначені реальні рівні вмісту ХОС у питній воді систем централізованого водопостачання України, відсутні дані щодо навантаження ХОС на населення з хлорованою питною водою, не розроблений прогноз можливої шкідливої дії ХОС на здоров’я людей при споживанні хлорованої питної води. Потребує розробки та наукового обґрунтування шкала визначення канцерогенного ризику для людей, які споживають водопровідну воду з різним вмістом ХОС.
Вирішення зазначених наукових та практичних питань буде сприяти реалізації державної політики щодо забезпечення населення якісною питною водою відповідно до Закону України „Про питну воду та питне водопостачання” (Постанова ВРУ від 10.01.2002 р. № 2918-III), завдань загальнодержавної програми „Питна вода України” на 2006-2020 роки (Закон України від 3 березня 2005р. №2455-ІУ) та рішення розширеної Колегії державної санітарно-епідеміологічної служби України „Про дотримання вимог санітарного законодавства у забезпеченні населення доброякісною питною водою” від 14.05.2004р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ МІНІМІЗАЦІЇ УТВОРЕННЯ ХЛОРОРГАНІЧНИХ СПОЛУК ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ХЛОРУ У ВОДОПІДГОТОВЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок