Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІДЕЙ В.СУХОМЛИНСЬКОГО З ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ ШКОЛЯРА В ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ СУЧАСНОЇ ШКОЛИ

РОЗВИТОК ІДЕЙ В.СУХОМЛИНСЬКОГО З ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ ШКОЛЯРА В ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ СУЧАСНОЇ ШКОЛИ

Назва:
РОЗВИТОК ІДЕЙ В.СУХОМЛИНСЬКОГО З ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ ШКОЛЯРА В ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ СУЧАСНОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,66 KB
Завантажень:
586
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут педагогіки Апн України
НОВГОРОДСЬКА Юлія Григорівна
УДК 37.032 (477)
РОЗВИТОК ІДЕЙ В.СУХОМЛИНСЬКОГО З ФОРМУВАННЯ
ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ ШКОЛЯРА В ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ СУЧАСНОЇ ШКОЛИ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ніжинському державному педагогічному університеті імені Миколи Гоголя, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, професор
Коваленко Євгенія Іванівна,
Ніжинський державний педагогічний
університет імені Миколи Гоголя,
завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
Ничкало Нелля Григорівна,
Академія педагогічних наук України,
академік-секретар відділення педагогіки і психології професійно-технічної освіти АПН України;
кандидат педагогічних наук, доцент
Калініченко Надія Андріївна,
Кіровоградський обласний інститут післядипломної освіти,
завідувач кафедри педагогіки і психології
Провідна установа Вінницький державний педагогічний університет
ім. Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м.Вінниця.
Захист відбудеться “12” лютого 2004 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий “9” січня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Березівська Л.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Активна розбудова Української держави, здійснення нової соціально-економічної політики, відродження та подальший розвиток духовно-моральної культури зумовлюють потребу розв’язання одного із стратегічних завдань реформування освіти – створення умов для формування активної, самостійної, творчої особистості школяра, реалізації та самореалізації кожною людиною своїх сутнісних сил у різних видах діяльності. Про це наголошується в Законах України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, Державній національній програмі “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), Національній доктрині розвитку освіти, Концепції 12-річної середньої загальноосвітньої школи, Концепції національного виховання.
Виконати поставлене завдання неможливо без знання того, як розвивалися теорія і практика вітчизняної освіти й школи в минулому, без осмислення й переосмислення вітчизняного педагогічного досвіду, який не тільки збагачує сучасну педагогіку новими фактами і теоретичними положеннями, а й дає змогу прогнозувати її майбутній розвиток.
На особливу увагу в цьому аспекті заслуговують педагогічні погляди й практичний досвід видатного педагога-гуманіста ХХ ст. В.Сухомлинського, ідеї якого впливали і значною мірою впливають на утвердження засад гуманістичної педагогіки.
Вітчизняна педагогічна думка значну увагу приділяє дослідженню спадщини В.Сухомлинського. Так, теоретико-методологічні основи розумового розвитку підростаючого покоління як однієї з головних ланок формування творчої особистості школяра в доробку В.Сухомлинського стали предметом дослідження М.Антонця, Н.Безлюдної, М.Дубінки, Є.Коваленко, К.Кривошеєнко, А.Розенберга, О.Савченко, І.Слюсаренка, О.Сухомлинської та ін.
Педагогічні засади естетичного виховання як одного з дієвих чинників розвитку та формування творчої особистості школяра в спадщині В.Сухомлинського розкрито в працях Т.Будняк, С.Денисюк, М.Євтуха, Л.Масол, І.Наливайка, Т.Остапйовської, Н.Тарапаки та ін.
Окремий напрям – наукові пошуки в галузі трудового виховання особистості в доробку В.Сухомлинського як складової розвитку її творчих потенцій, створення умов для розкриття творчих здібностей школярів (Л.Абрамова, Н.Калініченко, О.Максимчук, Л.Сіднєв, А.Соколовська та ін.).
Важливого значення в межах дослідження проблеми формування творчої особистості школяра набуває виявлення можливостей та ефективності впливу на цей процес учителя-вихователя, здатного активізувати інтерес і потребу учнів у власному творчому розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІДЕЙ В.СУХОМЛИНСЬКОГО З ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ ШКОЛЯРА В ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ СУЧАСНОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок