Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ МІЖНАРОДНОГО ВАЛЮТНОГО ФОНДУ В МАКРОЕКОНОМІЧНІЙ СТАБІЛІЗАЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ТРАНЗИТИВНИХ КРАЇН

РОЛЬ МІЖНАРОДНОГО ВАЛЮТНОГО ФОНДУ В МАКРОЕКОНОМІЧНІЙ СТАБІЛІЗАЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ТРАНЗИТИВНИХ КРАЇН

Назва:
РОЛЬ МІЖНАРОДНОГО ВАЛЮТНОГО ФОНДУ В МАКРОЕКОНОМІЧНІЙ СТАБІЛІЗАЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ТРАНЗИТИВНИХ КРАЇН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,54 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІВЛЄВА ІРИНА ВАДИМІВНА
УДК 339.9:339.732.4
РОЛЬ МІЖНАРОДНОГО ВАЛЮТНОГО ФОНДУ В МАКРОЕКОНОМІЧНІЙ СТАБІЛІЗАЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ТРАНЗИТИВНИХ КРАЇН
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Шнирков Олександр Іванович – заступник директора з наукової роботи Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Пирожков Сергій Іванович - директор Національного
інституту проблем міжнародної безпеки, заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України
кандидат економічних наук, доцент
Софіщенко Ірина Ярославівна - доцент кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Київського національного торговельно – економічного університету
Провідна установа Інститут світової економіки і міжнародних відносин
Національної академії наук України, відділ міжнародних валютно – кредитних і фінансових відносин, м. Київ
Захист дисертації відбудеться "7"червня 2004 р. о14 год. на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д.26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
04119 м.Київ, вул. Мельникова 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017 м.Київ, вул. Володимирська 58, к.12.
Автореферат розісланий "7"травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Поліщук Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Процес глобалізації є невід'ємною частиною лібералізації міжнародної торгівлі, міжнародних валютно – кредитних відносин. Одним із найважливіших акторів глобалізації світогосподарських зв'язків виступає Міжнародний валютний фонд (МВФ), який займає ключове місце в даній системі. Регулююча та стабілізуючі функції цієї організації є безперечно важливими та необхідними.
Один із найважливіших напрямів діяльності МВФ наприкінці 20 ст. полягав у сприянні демонтажу адміністративно – командної системи управління економікою в постсоціалістичних країнах, її переходу до системи ринкових відносин та інтеграції у світове господарство. Відмінною особливістю співробітництва МВФ з країнами Центральної і Східної Європи (ЦСЄ) була еволюція функцій Фонду від джерела отримання кредитів до гаранта зовнішньої платоспроможності країн. Входження нових країн до МВФ та співробітництво з ними пом'якшило гостроту проблеми необхідності трансформування даної організації.
Україна та країни Центральної і Східної Європи на сьогоднішній день належать до найбільш активних реципієнтів допомоги МВФ. Країни ЦСЄ вже достатньо просунулися на шляху економічних перетворень, найбільш успішні з них увійшли у 2004 році до Європейського Союзу. Тому, вивчення співробітництва МВФ з транзитивними країнами Європи має не тільки наукове, а й практичне значення для використання результатів аналізу при розробці Україною власної економічної моделі і формуванні стратегії співробітництва з міжнародними економічними та фінансовими організаціями.
Актуальність дослідження полягає у вивченні основних напрямів впливу МВФ на макроекономічну стабілізацію в країнах ЦСЄ та виробленні на цій основі нових наукових результатів, які можуть бути використані в Україні.
Дослідженням даної теми займаються такі вітчизняні та російські вчені: О.Г.Білорус, В.С. Будкін, З.С. Варналій, В.К. Врублевський, А.С. Гальчинський, В.М. Геєць, І.Н. Герчікова, М.А. Дудченко, О.К. Єременко, П.С. Єщенко, Л.Л.Кістерський, Л.Н. Красавіна, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЛЬ МІЖНАРОДНОГО ВАЛЮТНОГО ФОНДУ В МАКРОЕКОНОМІЧНІЙ СТАБІЛІЗАЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ТРАНЗИТИВНИХ КРАЇН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок