Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ПЕРЕДАЧІ МОВИ В ЦИФРОВІЙ ТЕЛЕФОНІЇ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ПЕРЕДАЧІ МОВИ В ЦИФРОВІЙ ТЕЛЕФОНІЇ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ПЕРЕДАЧІ МОВИ В ЦИФРОВІЙ ТЕЛЕФОНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,19 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
ОМЕЛЬЧЕНКО СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 519.68; 681.51
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ПЕРЕДАЧІ МОВИ
В ЦИФРОВІЙ ТЕЛЕФОНІЇ
Спеціальність
05.12.13 - радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікацій
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Пресняков Ігор Миколайович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
завідувач кафедри мереж зв’язку
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Поляков Петро Федорович,
Українська державна академія залізничного транспорту Міністерства транспорту та зв'язку України, завідувач кафедри "Транспортний зв'язок"
кандидат технічних наук, доцент
Сідоров Геннадій Іванович,
Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри радіоелектронних систем
Провідна установа | Національний аерокосмічний університет ім. М.Є.Жуковського "Харківський авіаційний інститут", кафедра "Проектування радіоелектронних систем літальних апаратів", Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “19” грудня 2006 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.052.05 Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ХНУРЕ за адресою:
61166, м. Харків, просп. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “17” листопада 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мустецов М.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогодні існує багато практично важливих задач, що вирішуються шляхом передачі мовних повідомлень і розпізнавання їх.
Вирішення задачі автоматичної оцінки якості мовного сигналу відкриває нові перспективи - оцінювання розбірливості мови у системах мовного зв'язку, усунення дефектів рідної мови.
Вітчизняні автори - Покровський, Калинцев, у своїх працях з оцінки розбірливості мови не використали методи автоматичного розпізнавання мови. Протягом останніх років у зарубіжній пресі стали з'являтися роботи з автоматичної оцінки якості вивчення іноземної для диктора мови на основі методів розпізнавання. Цій темі присвячені праці таких авторів як Kawai, Franco, Wester, що показує актуальність даної теми. Однак не розглядалася методика оцінки якості мови для систем мовного зв'язку, та оцінки якості мови для російської та української мов на основі розпізнавання слів мови.
Для досягнення поставленої мети спроектовано й реалізовано нові системи автоматичного розпізнавання ізольованих слів. Існуючі алгоритми контролю якості передачі мови розпізнавання слів мови слабко захищені від дії завад, від спотворень сигналу і практично не адаптуються до динаміки зміни завадової обстановки.
Підвищення достовірності вирішень перерахованих вище завдань можна досягти шляхом розробки методів сегментації мови і автоматичного розпізнавання слів мови, які є стійкими до спотворень мовного сигналу і дії завад, характерних для телефонних каналів зв'язку, а також ознак, що враховують статистичні характеристики мовного сигналу.
Найбільш вагомий внесок у наукові досягнення в області розпізнавання мови внесли такі вчені: Дж. M. Уайт, M.Р. Самбур, Дж.Л.Фланаган,
С.Я. Левінсон, Л.Р. Рабінер, Ф. Ітакура, А.І. Розенберг, Р.В.Шафер,
Дж. Д. Маркел, А. Х.Грей, Т.К.Вінцюк і ін.
Вище перераховані завдання сьогодні стали дуже актуальними. Для їх вирішення використовуються різні методи, які часто вимагають додаткових витрат. Ці завдання можна вирішити дуже ефективно за допомогою систем автоматичного розпізнавання мовних повідомлень, переданих у каналах зв'язку в тому числі і в умовах дії завад. При цьому досягнення прийнятної для користувача якості розпізнавання слів і стійкість алгоритмів до дії завад дозволили розширити сферу застосувань алгоритмів розпізнавань слів мови і укріпити довіру користувачів до подібних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ПЕРЕДАЧІ МОВИ В ЦИФРОВІЙ ТЕЛЕФОНІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок