Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЕЗПЕЧНЕ РОЗХОДЖЕННЯ СУДЕН З ВРАХУВАННЯМ ЇХ ІНЕРЦІЙНОСТІ

БЕЗПЕЧНЕ РОЗХОДЖЕННЯ СУДЕН З ВРАХУВАННЯМ ЇХ ІНЕРЦІЙНОСТІ

Назва:
БЕЗПЕЧНЕ РОЗХОДЖЕННЯ СУДЕН З ВРАХУВАННЯМ ЇХ ІНЕРЦІЙНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,81 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Одеська національна морська академія

Бурмака Ігор Олексійович

 
УДК 656.61.052.484
 
БЕЗПЕЧНЕ РОЗХОДЖЕННЯ СУДЕН З ВРАХУВАННЯМ
ЇХ ІНЕРЦІЙНОСТІ
Спеціальність 05.22.16 – Судноводіння
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук

Одеса - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній морській академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник : кандидат технічних наук, професор
Цимбал Микола Миколайович,
декан факультету морського судноводіння
Одеської національної морської академії,
завідувач кафедри морські перевезення.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Потьомкiн Олександр Емануїлович,
Одеська національна морська академія,
завідувач кафедри судноводіння.
кандидат технічних наук
Олійник Тетяна Віталіївна,
АСК “Укррічфлот”, м. Київ,
капітан далекого плавання.
Провiдна установа : Національний університет кораблебудування ім. адм. Макарова Мiнiстерства освiти i науки України, м.Миколаїв.
Захист відбудеться 20 травня 2004 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.106.01 в Одеській національній морській академії за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 8, корп.1, зал засідання вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної морської академії за адресою: 65029 м. Одеса, вул. Дідріхсона, 8.
Автореферат розісланий 9 квітня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Голіков В.А.
д.т.н., професор
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Найважливішою проблемою безпеки судноводіння, належний рівень якої забезпечує успішну роботу суден, є проблема зіткнення суден. Незважаючи на численні наукові дослідження і практичні міри, спрямовані на зниження аварійності від зіткнень суден, проблема попередження зіткнення суден залишається актуальною.
Одним з факторів зниження ризику зіткнення суден є належне врахування інерційних характеристик судна при виконанні маневру розходження, особливо для великовантажних і швидкохідних суден. Тому розробка і впровадження методів, що сприяють зниженню аварійності від зіткнення суден, безсумнівно є актуальним і перспективним науковим напрямком.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи зв'язана з держбюджетною науково-дослідницькою роботою "Удосконалення методів безпечного судноводіння в складних умовах плавання", номер державної реєстрації 0103U006406. Автор дисертації самостійно виконав розділ науково-дослідницької роботи.
Дослідження з дисертаційної роботи також зв'язані з “Тематичним планом науково-дослідної роботи Одеської національної морської академії” і темою держбюджетних досліджень “Розробка комп'ютерного тренажера по розходженню суден” факультету морського судноводіння академії.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є розробка способу врахування динаміки суден для безпечного маневрування при їх розходженні.
Інерційність судна затримує початок виконання маневру розходження, збільшуючи ризик зіткнення. Тому в основу дослідження покладена гіпотеза про те, що в залежності від початкової позиції судна і цілі, їхніх параметрів руху при відомих інерційних характеристиках можливе існування траєкторій безпечного розходження маневруючого судна на дистанції не меншої, чим завдана.
Головною задачею дослідження є розробка алгоритму безпечного розходження суден, що враховує їх інерційність. Головна задача представлена трьома допоміжними задачами:
- розробка способу розрахунку часових виправлень попередження при заданому курсі відхилення, що забезпечують з урахуванням динаміки судна розходження з ціллю в заданій дистанції найкоротшого зближення;
- формування процедури обчислення курсу відхилення в заданий момент часу початку маневру з урахуванням інерційностй судна;
- уточнення умови існування припустимої множини маневрів розходження з урахуванням динаміки судна.
Об'єктом дослідження є процес розходження суден в умовах виникнення загрози зіткнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: БЕЗПЕЧНЕ РОЗХОДЖЕННЯ СУДЕН З ВРАХУВАННЯМ ЇХ ІНЕРЦІЙНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок