Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УМОВИ ФОРМУВАННЯ СТРУКТУР З БЛИЖНІМ ПОРЯДКОМ У РОЗТАШУВАННІ ДЕФЕКТІВ ПАКУВАННЯ В СПЛАВАХ КОБАЛЬТА З ЕЛЕМЕНТАМИ ЗАМІЩЕННЯ

УМОВИ ФОРМУВАННЯ СТРУКТУР З БЛИЖНІМ ПОРЯДКОМ У РОЗТАШУВАННІ ДЕФЕКТІВ ПАКУВАННЯ В СПЛАВАХ КОБАЛЬТА З ЕЛЕМЕНТАМИ ЗАМІЩЕННЯ

Назва:
УМОВИ ФОРМУВАННЯ СТРУКТУР З БЛИЖНІМ ПОРЯДКОМ У РОЗТАШУВАННІ ДЕФЕКТІВ ПАКУВАННЯ В СПЛАВАХ КОБАЛЬТА З ЕЛЕМЕНТАМИ ЗАМІЩЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,14 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В.КУРДЮМОВА
УДК 669.017.16, 543.442.3
КОРОЛЬ Ярослав Дмитрович
УМОВИ ФОРМУВАННЯ СТРУКТУР
З БЛИЖНІМ ПОРЯДКОМ У РОЗТАШУВАННІ
ДЕФЕКТІВ ПАКУВАННЯ
В СПЛАВАХ КОБАЛЬТА З ЕЛЕМЕНТАМИ ЗАМІЩЕННЯ
Спеціальність 01.04.13 – фізика металів
Автореферат дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
Науковий керівник: д.ф.-м.н., проф. Устінов Анатолій Іванович,
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України,
м. Київ,
гол. н. с. відділу будови і властивостей твердих розчинів
Офіційні опоненти: д. ф.-м. н., проф. Кокорін Володимир Володимирович,
Інститут магнетизму НАН України, м Київ,
завідувач відділу магнітоструктурних перетворень
д.ф.-м.н., проф. Данільченко Віталій Юхимович, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України,
м. Київ,
завідувач відділу індукованих мартенситних перетворень
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича,
м. Київ
Захист відбудеться 21 червня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.168.01 Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульвар Вернадського, 36, ІМФ ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
Відзиви на автореферат, завірені печаткою закладу, у двох примірниках, просимо надсилати за адресою: 03680, ГСП, Київ-142, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України. Вченому секретарю Спец. ради д.ф.-м.н. Піщаку В.К., тел.: (044) 422-95-65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
Автореферат розіслано 19 травня 2006 р.
Учений секретар Спеціалізованої ради
доктор фіз.-мат. наук Піщак В.К.


1


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. Відомо, що в ряді металевих сплавів в результаті фазового перетворення зсувного типу формується низькотемпературна фаза з так званою багатошаровою структурою. У піонерських роботах Л.І. Лисака і Б.І. Ніколіна, на прикладі сплавів на основі заліза та кобальту було показано, що довжина кореляції в розташуванні однотипних конфігурацій пакування атомних шарів таких структур може досягати десятків і сотень міжплощинних відстаней. Останнє розглядається як прояв існування в таких кристалах сил взаємодії між атомами на відстанях, що суттєво перевищують міжатомні.
Відомо також, що такі властивості металевих сплавiв, як надвелика пружнiсть, ефект пам'ятi форми, високе демпфування та ін. зумовлені фазовими перетвореннями в цих сплавах багатошарових мартенситних структур. При цьому характеристики багатошарових структур (період та тип впорядкування атомних шарів) можуть мати суттєвий вплив на властивості сплавів.
З'ясування фiзичних умов та факторів, що суттєво впливають на структуру багатошарової укладки атомів важливо як для розумiння природи таких структурних станів, так і для розробки фізичних основ легування та термічної обробки металевих сплавів з особливими функціональними властивостями.
Попередніми дослідженнями було встановлено, що кристалiчнi структури, які в результатi поліморфного перетворення зсувного типу формуються, наприклад, в деяких кобальтових сплавах, являють собою послiдовнiсть щільноупакованих атомних шарiв, в якій за певним законом взаємного розташування знаходяться дефекти пакування (ДП). Таке впорядкування ДП має характер ближнього порядку, а його статистичні параметри залежать від легування. При цьому тип ближнього порядку (найбільш ймовірна конфігурація) в розташуванні атомних шарів у таких сплавах, подібний до фрагментів, характерних багатошаровим структурам. Тому з'ясування умов виникнення ближнього порядку у розташуванні ДП та факторів, які впливають на це явище, сприятиме розумінню механізмів формування багатошарових структур.
Актуальність даної роботи, таким чином, полягає в необхідності розвитку фізичних уявлень про формування багатошарових структурних станів при фазових перетвореннях зсувного типу та цілеспрямованого впливу на їх характеристики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УМОВИ ФОРМУВАННЯ СТРУКТУР З БЛИЖНІМ ПОРЯДКОМ У РОЗТАШУВАННІ ДЕФЕКТІВ ПАКУВАННЯ В СПЛАВАХ КОБАЛЬТА З ЕЛЕМЕНТАМИ ЗАМІЩЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок