Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ДІАГНОСТИКИ ЛЕЙКОЗУ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

УДОСКОНАЛЕННЯ ДІАГНОСТИКИ ЛЕЙКОЗУ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ДІАГНОСТИКИ ЛЕЙКОЗУ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,98 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
В останнє десятиріччя проблема лейкозу ВРХ знаходиться в центрі уваг
и ветеринарної науки [2-5]


УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
Національний науковий центр“
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ”
ЯВНІКОВ НАЗАР ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК: 619:616.98:578.828.11:616-076
УДОСКОНАЛЕННЯ ДІАГНОСТИКИ
ЛЕЙКОЗУ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ
16.00.03 – ветеринарна мікробіологія та вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини”, УААН.
Науковий керівник
доктор ветеринарних наук, професор, член-кореспондент УААН, заслужений діяч науки і техніки України Стегній Борис Тимофійович, ННЦ “ІЕКВМ”, директор.
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук, професор, академік УААН
Завірюха Анатолій Іванович, Інститут ветеринарної медицини УААН, завідувач лабораторії бактеріології;
доктор ветеринарних наук, професор, член-кореспондент УААН Мандигра Микола Станіславович, Інститут епізоотології УААН, директор.
Провідна установа
Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України,
кафедра мікробіології, вірусології і біотехнології, м. Київ.
Захист відбудеться “24” квітня 2007 року о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 в ННЦ “ІЕКВМ” за адресою:
61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННЦ “ІЕКВМ” за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий 24 березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук, професор Бабкін А. Ф.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Лейкоз великої рогатої худоби — широко розповсюджене хронічне захворювання сільськогосподарських тварин, яке спричиняється ретровірусом – вірусом лейкозу великої рогатої худоби (ВЛ ВРХ).
Численні публікації та дані офіційної ветеринарної статистики свідчать про те, що серед хронічних інфекційних захворювань великої рогатої худоби лейкоз за масовістю ураження тварин посідає одне з провідних місць (Ковалюшко В., 1996; Петров Н. И., 1997; Сюрин В. Н., 1998; Мандигра М. С., 2000; Бусол В. О., 2002).
До 1985 р. в Україні оздоровчі заходи щодо лейкозу великої рогатої худоби зводились до виявлення тварин з клініко-гематологічним проявом хвороби та подальшого їх забою. Однак, цей шлях не є радикальним і ефективним. Пошук альтернативних методів боротьби з лейкозом великої рогатої худоби призвів до розробки та використання засобів профілактики. Існують численні спроби щодо створення ефективних вакцин для профілактики лейкозу як в нашій країні, так і за кордоном (Altaner C., 1991; Daniel R.1993; Завірюха А. І., 2004; Горбатенко С. К., 2005). Однак ізолювання інфікованих тварин від неінфікованих на підставі результатів серологічних досліджень залишається основним методом боротьби з цією хворобою в усьому світі.
В Україні оздоровчі заходи щодо лейкозу базуються на дослідженні сироваток крові від великої рогатої худоби за допомогою реакції імунодифузії (РІД) із наступним вилученням позитивно реагуючої худоби із загального стада. Але, як свідчать повідомлення Н. Б. Безовитова (1988) та Н. В. Воложанінової (2006), а також наші власні спостереження, у інфікованих тварин рівень антитіл суттєво коливається. В деяких випадках він може знижуватися нижче рівня чутливості РІД і в окремих тварин не підвищуватися тривалий період. При серологічному обстеженні такі тварини вважаються здоровими, залишаються у стаді і є джерелом збудника хвороби. Останнім часом для виявлення інфікованих тварин застосовують більш чутливу діагностичну реакцію — імуноферментний аналіз (ІФА) (Klintevall K., 1995; Иванова Л. А, 1996; Сатаева А. Р., 1998; Воложанінова Н. В., 2005).
Проведення порівняльної оцінки методів діагностики лейкозу: ІФА, РІД та полімеразно-лацюгової реакції (ПЛР), розробка вітчизняної імуноферментної тест-системи та вивчення епізоотичної ситуації щодо лейкозу великої рогатої худоби в сучасних умовах має актуальне науково-практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ДІАГНОСТИКИ ЛЕЙКОЗУ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок