Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЛАЗЕРНО-ІНТЕРФЕРЕНЦІЙНИХ ЗАСОБІВ ДОСЛІДЖЕННЯ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ДЕТАЛЕЙ І ВУЗЛІВ ДВЗ

РОЗРОБКА ЛАЗЕРНО-ІНТЕРФЕРЕНЦІЙНИХ ЗАСОБІВ ДОСЛІДЖЕННЯ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ДЕТАЛЕЙ І ВУЗЛІВ ДВЗ

Назва:
РОЗРОБКА ЛАЗЕРНО-ІНТЕРФЕРЕНЦІЙНИХ ЗАСОБІВ ДОСЛІДЖЕННЯ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ДЕТАЛЕЙ І ВУЗЛІВ ДВЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,53 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний технічний університет
“ ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Кесарійський Олександр Георгійович
УДК 621.43: 681.787
РОЗРОБКА ЛАЗЕРНО-ІНТЕРФЕРЕНЦІЙНИХ ЗАСОБІВ
ДОСЛІДЖЕННЯ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ДЕТАЛЕЙ І ВУЗЛІВ ДВЗ
Спеціальність 05.05.03 – Теплові двигуни
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в ТОВ “Лабораторія комплексних технологій”, м. Павлоград, Дніпропетровської обл. та на кафедрі “Двигуни внутрішнього згоряння” Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, м. Харків.
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Марченко Андрій Петрович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Абрамчук Федір Іванович,
Харьківський національний автомобільно-дорожній
університет, м. Харків, завідувач кафедри двигунів
внутрішнього згоряння.
кандидат технічних наук
Грицюк Олександр Васильович,
Казенне підприємство “Харківське конструкторське
бюро з двигунобудування”, м. Харків, заступник
Генерального конструктора по НДР.
Провідна установа: Національний аграрний університет, кафедра тракторів і автомобілів, Кабінет Міністрів України, м. Київ.
Захист відбудеться “04” липня 2006 р. о 13-00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.050.13 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе 21, кафедра “Двигуни внутрішнього згоряння”, ауд. 11
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий 02 червня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Парсаданов І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах інтеграції у світову економічну систему двигунобудівним підприємствам України потрібно забезпечити конкурентоспроможність продукції на зовнішньому і внутрішньому ринку. Провідні світові фірми, що випускають автомобільні двигуни внутрішнього згоряння (ДВЗ), кожні три-чотири роки пропонують нові їх зразки, демонструючи дуже високі темпи розробки. За таких умов, створення вітчизняних двигунів потрібно проводити у стислі терміни і при значній економії фінансових витрат на розробку. Рішення цієї проблеми може бути забезпечене за рахунок використання засобів, що базуються на досягненнях високих технологій.
Дослідження напружено-деформованого стану (НДС) деталей є одним із важливих етапів розробки та удосконалення двигунів, що істотно впливає на їх технічні характеристики. Висока ефективність сучасних чисельних методів теорії пружності і пластичності не усуває необхідності застосування експериментальних методів. Головне призначення експериментальних вимірювань НДС - дослідження процесів, що супроводжують виготовлення й експлуатацію двигуна, з'ясування фізичної сутності взаємодії елементів конструкції, одержання вихідних даних та залежностей для обґрунтування і перевірки методів розрахунку.
На основі теоретичних та практичних досліджень, проведених здобувачем, встановлено, що для вирішення таких задач найбільш перспективним є комплексне застосування лазерно-інтерференційного експериментального дослідження НДС, заснованого на використанні голографічної інтерферометрії, спекл-фотографії, електронної кореляційної спекл-інтерферометрії. Для ефективного впровадження лазерно-інтерференційних вимірювань у практику двигунобудування необхідно розробити спеціалізовані методи та засоби дослідження НДС елементів і вузлів двигуна внутрішнього згоряння. Вирішенню цієї задачі присвячена дисертація.
Зв'язок з науковими програмами, темами. Робота проведена відповідно до програми НДР “Розробка методів та засобів голографічного контролю збирання та діагностики групових різьбових з’єднань. Голографічні дослідження вузлів із композиційних матеріалів”, 51.0611.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЛАЗЕРНО-ІНТЕРФЕРЕНЦІЙНИХ ЗАСОБІВ ДОСЛІДЖЕННЯ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ДЕТАЛЕЙ І ВУЗЛІВ ДВЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок