Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПРОБЛЕМИ РОЗБУДОВИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПРОБЛЕМИ РОЗБУДОВИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПРОБЛЕМИ РОЗБУДОВИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
52,20 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Моргун Василь Андрійович
УДК 94(477): 323.2
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПРОБЛЕМИ РОЗБУДОВИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Донецьк – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор,
Заслужений працівник освіти України
Добров Петро Васильович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедрою історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Панченко Петро Пантелеймонович,
Інститут історії України НАН України,
головний науковий співробітник;
доктор історичних наук, професор
Кравченко Володимир Іванович,
Донецький інститут внутрішніх справ
МВС України, професор кафедри історії
України та філософії права;
доктор історичних наук, професор,
Тимченко Сергій Михайлович,
Київський інститут внутрішніх справ
МВС України, начальник кафедри
конституційного права
Провідна установа: Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки
України, кафедра історії України
Захист відбудеться 21.11. 2003 р. о _10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 17.10. 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Крапівін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена низкою чинників, котрі знайшли концентроване відображення вже у формулюванні самої назви дисертації – “Суспільно-політичні проблеми розбудови громадянського суспільства в незалежній Україні: історичний аспект”.
Центральним в темі дисертаційного дослідження є поняття “громадянського суспільства”. Вибір його у якості об’єкта вивчення зумовлений низкою обставин. По-перше, воно є центральним у наукових пошуках вітчизняних та зарубіжних вчених з 80-х років ХХ ст., коли стала очевидною криза світової системи соціалізму, антиномія “соціалізм – капіталізм” почала втрачати вирішальне значення в типологізації та періодизації біопсихосоціогенезу (розвитку людини і суспільства), а в суспільствознавстві виник дефіцит концепцій суспільного розвитку позитивного змісту. По-друге, це поняття дозволяє розглянути історію незалежної України в контексті історії світової цивілізації. Згідно з нашими уявленнями, громадянське суспільство у звичному його розумінні – як сукупність об’єднань громадян на засадах самоврядування з метою вирішення власних, суспільних або державних проблем – існувало у різні епохи та періоди психоісторії людства, при різних типах біопсихосоціогенезу. А не виникло тільки у Новий час у процесі формування буржуазних демократій, як це вважає переважна більшість вітчизняних та зарубіжних дослідників. По-третє, воно – у якості суспільного ідеалу – знаходиться у центрі всіх громадсько-політичних дискусій в Україні.
Ми зосереджуємося на “суспільно-політичних проблемах” розбудови громадянського суспільства в незалежній Україні, керуючись наступними міркуваннями. По-перше, українська модель громадянського суспільства у значній мірі політизована, на що вказують її дослідники Колодій А. На шляху до громадянського суспільства. Теоретичні засади й соціокультурні передумови демократичної трансформації в Україні. – Львів: Червона калина, 2002. – С. 76 та ін.. Це склалось історично, оскільки громадські рухи та організації спочатку створювались з орієнтацією на політичні цілі, а після проголошення незалежності України еволюціонували у політичні партії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 Реферат на тему: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПРОБЛЕМИ РОЗБУДОВИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок