Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОДИНАМІЧНО-АКТИВНИХ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ПРОТИПОЖЕЖНОЇ ТЕХНІКИ І АВАРІЙНОЇ ВІДКАЧКИ ВОДИ

ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОДИНАМІЧНО-АКТИВНИХ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ПРОТИПОЖЕЖНОЇ ТЕХНІКИ І АВАРІЙНОЇ ВІДКАЧКИ ВОДИ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОДИНАМІЧНО-АКТИВНИХ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ПРОТИПОЖЕЖНОЇ ТЕХНІКИ І АВАРІЙНОЇ ВІДКАЧКИ ВОДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,44 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БИКОВСЬКА НАТАЛІЯ ВЛАДИСЛАВІВНА
УДК 614.841:532.517
ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОДИНАМІЧНО-АКТИВНИХ
ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ
ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ
ПРОТИПОЖЕЖНОЇ ТЕХНІКИ І АВАРІЙНОЇ ВІДКАЧКИ ВОДИ
Спеціальність 21.06.01 - екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк -2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Ступін Олександр Борисович,
проректор з наукової роботи, завідувач кафедри фізики
нерівноважних процесів, метрології і екології Донецького
національного університету,
заслужений діяч науки і техніки України
лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Пашковський Петро Семенович,
перший заступник директора науково-дослідного інституту
гірничорятувальної справи і пожежної безпеки (м. Донецьк),
доктор технічних наук, старший науковий співробітник.
Аверін Геннадій Вікторович,
завідувач кафедри комп'ютерних систем моніторингу
Донецького національного технічного університету.
Провідна установа: Донбаська академія архітектури і будівництва Міністерства освіти
і науки України (м. Макіївка).
Захист дисертації відбудеться 02.07.2004 р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради СРД 11.051.09 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055 р. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “02.06.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Білоусов В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пожежі, як неконтрольовані процеси горіння різних матеріалів, знищують значні матеріальні цінності, створюють погрозу для життя людей, завдають значної шкоди навколишньому середовищу. Щорічно в Україні відбувається близько 50 тисяч пожеж, у яких гине приблизно 1.5 тисячі осіб, кілька тисяч одержують травми. Велика зношеність основних фондів підприємств, недостатня увага комунальних служб до протипожежних заходів у житловому секторі обумовлюють постійну погрозу виникнення пожеж і аварій, масштаби і наслідки яких можуть негативно вплинути на стан національної безпеки держави і навколишнього середовища. Динаміка щорічних економічних втрат від пожеж, на думку фахівців, дозволяє зробити прогноз, що вони у 2005 році досягнуть 1 млрд. грн.
У зв'язку з цим, останнім часом інтенсивно ведуться роботи зі створення нових і вдосконалення існуючих технологій і технічних засобів для пожежогасіння.
Проблема зниження гідродинамічного опору (підвищення пропускної здатності трубопроводів) актуальна також для систем аварійної відкачки води, включаючи каналізаційні мережі і колектори. Так, наприклад, у масштабах України через очисні спорудження каналізації пропускається близько 3 млрд. кубічних метрів міських стічних вод, з виділенням осадів у кількості 1,1 млн. тонн по сухій речовині. У період пікових навантажень (при випаданні зливових дощів, інтенсивному таненні снігу) каналізаційні мережі і колектори переповнюються, забруднюючи значні території, водяні джерела і т.д.. Крім цього, на сьогоднішній день, за оцінками фахівців тільки у Донецькій області 31,7 % каналізаційних систем мають 100 % амортизацію, а 21 % - знаходиться в аварійному стані, що також являє серйозну загрозу і може завдати великої шкоди навколишньому середовищу.
Дисертаційна робота присвячена застосуванню водорозчинних гідродинамічно-активних полімерних композицій для підвищення пропускної здатності трубопровідних систем аварійної відкачки води, зниженню в трубопроводах і рукавах гідродинамічного опору вогнегасних рідин , а також поліпшенню їх пожежогасильних властивостей.
Численними дослідженнями встановлено, що за рахунок введення у турбулентні потоки рідини (5?50) г/м3 поліетиленоксиду (ПЕО) чи поліакриламіду (ПАА) з молекулярною масою М = (2,5?6,0)?106, можна істотно (на 50?80%) знизити гідродинамічний опір тертя в трубах діаметром до 400 мм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОДИНАМІЧНО-АКТИВНИХ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ПРОТИПОЖЕЖНОЇ ТЕХНІКИ І АВАРІЙНОЇ ВІДКАЧКИ ВОДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок