Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕПАРАТИВНі Властивості ГЛЮКОЗАМіНу та його ПОхідних

РЕПАРАТИВНі Властивості ГЛЮКОЗАМіНу та його ПОхідних

Назва:
РЕПАРАТИВНі Властивості ГЛЮКОЗАМіНу та його ПОхідних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,64 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФАРМАКОЛОГІЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЇ
БРУНЬ ЛіДіЯ ВолоДИМИРіВНА
УДК: 615:616 003.9:547.455.623.233.1 001.89
РЕПАРАТИВНі Властивості ГЛЮКОЗАМіНу
та його ПОхідних
14.03.05 — фармакологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі клінічної фармації Національного фармацевтичного університету МОЗ України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Зупанець Ігор Альбертович,
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри клінічної фармації
(м. Харків).
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор
Мохорт Микола Антонович,
Інститут фармакології та токсикології АМН України, завідувач відділу фармакології
серцево-судинних засобів (м. Київ);
доктор медичних наук, професор
Посохова Катерина Андріївна,
Тернопільська державна медична академія
ім. І.Я. Горбачевського,
завідувачка кафедри фармакології
(м. Тернопіль).
Провідна установа: Одеський державний медичний університет
МОЗ України, кафедра загальної та клінічної
фармакології (м. Одеса).
Захист відбудеться “ 21 ” квітня 2004 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01 при Інституті фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Е. Потьє, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Е. Потьє, 14.
Автореферат розісланий “ 20 ” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01,
кандидат біологічних наук ____________І.В. Данова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема регенерації ран різної етіології продовжує залишатися актуальною (Д.С. Саркисов, 1993; Р.У. Липшиц, Т.В. Звягинцева, 1999). Це пов’язано з травматизмом побутового, спортивного, виробничого характеру, в умовах катастроф, стихійних лих, військових конфліктів та ін. (О.О. Шалімов та ін., 2002), постійним зростанням кількості хворих з порушенням метаболічних функцій, які виникають на фоні захворювань судин (варикозна хвороба, хронічна артеріальна та венозна недостатність), цукрового діабету. Ці хвороби приводять до виникнення ран, що тривало не загоюються, та посідають одне з провідних місць у світі за показниками смертності.
Одним із шляхів вирішення даної проблеми є використання препаратів для стимуляції репаративних процесів і наближення репаративної регенерації до фізіологічної (Е.А. Ефимов, 1987; С.Н. Турищев, 1998). Для лікування ран необхідно місцеве застосування м’яких лікарських засобів, які б мали багатоспрямовану дію та використовувалися в залежності від фази ранового процесу (РП) (М.И. Кузин, 1990; И.М. Перцев, 1999). Так, препарати, що використовуються у ІІ фазі РП, повинні мати гідрофільні основи з помірною дегідратуючою активністю, забезпечувати протизапальну, репаративну активність та захищати від суперінфекції (Е.П. Безуглая, 1996).
Однак, багатьом сучасним лікарським засобам притаманні ряд недоліків:
вузький спектр специфічної дії, недостатня ефективність, а також побічні ефекти, зокрема алергічні реакції у вигляді набряку, дерматиту, подразнення тканин (мазі: метилурацилова, “Левосин”), шкірний свербіж та заніміння (мазь “Мефенат”). Це обумовлює необхідність подальшого пошуку та розробки нових препаратів для місцевого застосування при ранових процесах, які б не мали цих недоліків.
Одним з перспективних напрямків сучасної фармації та медицини є використання речовин природнього метаболітного походження і створення на їх основі препаратів, які здатні коректувати плин ранового процесу.
Протягом багатьох років вченими Національного фармацевтичного університету проводиться пошук, синтез і розробка препаратів на основі аміноцукру
2-D-(+)-глюкозаміну (ГА) і його похідних, які мають широкий спектр фармакологічної активності: протизапальний, мембраностабілізуючий, антиоксидантний та кардіо-, гепато-, гастро-, пульмо-, хондропротекторні ефекти (І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕПАРАТИВНі Властивості ГЛЮКОЗАМіНу та його ПОхідних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок