Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТА СТВОРЕННЯ ПРОГРАМНО-АПАРАТНОГО КОМПЛЕКСУ ДЛЯ ВИСОКОТОЧНОЇ ЛОКАЦІЇ ШСЗ.

РОЗРОБКА ТА СТВОРЕННЯ ПРОГРАМНО-АПАРАТНОГО КОМПЛЕКСУ ДЛЯ ВИСОКОТОЧНОЇ ЛОКАЦІЇ ШСЗ.

Назва:
РОЗРОБКА ТА СТВОРЕННЯ ПРОГРАМНО-АПАРАТНОГО КОМПЛЕКСУ ДЛЯ ВИСОКОТОЧНОЇ ЛОКАЦІЇ ШСЗ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,83 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Суберляк Василь Романович
УДК 528.021.7 + 520.2.03
РОЗРОБКА ТА СТВОРЕННЯ ПРОГРАМНО-АПАРАТНОГО КОМПЛЕКСУ ДЛЯ ВИСОКОТОЧНОЇ ЛОКАЦІЇ ШСЗ.
01.03.01 – Астрометрія і небесна механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Головній астрономічній обсерваторії
Національної Академії наук України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, Медведський Михайло Михайлович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України, старший науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
Кокурін Юрій Леонідович,
Кримська лазерна обсерваторія ГАО НАН України,
директор;
кандидат фізико-математичних наук,
доцент, Логвиненко Олександр Олексійович,
Львівський національний університет
ім. І. Франка,
директор АО ЛНУ.
Провідна установа: Полтавська гравіметрична обсерваторія Інституту геофізики ім. Субботіна НАН України, м. Полтава.
Захист відбудеться “26” _квітня 2002 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України (ГАО НАН України, вул. акад. Заболотного 27, Київ, МСП, 03680). Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії НАН України (ГАО НАН України , вул. акад. Заболотного 27, Київ, МСП, 03680).
Автореферат розісланий 23 березня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат фіз.-мат. наук Васильєва І.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні три десятиліття розвиваються нові методи геодезичних та астрономічних вимірювань, які витісняють класичні методи і дозволяють вирішувати ряд задач геодезії та геодинаміки на високому рівні точності. Зокрема, з 1 січня 1988 року Міжнародна Служба Обертання Землі (IERS) перейшла на нові методи спостережень для визначення параметрів обертання Землі (ПОЗ) – лазерну локацію штучних супутників Землі (ШСЗ) і наддовгобазисну радіоінтерферометрію.
Лазерна локація ШСЗ (ЛЛС) на сьогоднішній час є однією з високоточних методик дослідження ряду геодинамічних явищ. Визначення параметрів обертання Землі та інших геодинамічних параметрів базується на спостереженнях таких спеціалізованих ШСЗ як LAGEOS-1 і LAGEOS-2 мережею лазерних супутникових віддалемірів (ЛСВ), котра охоплює усю Земну кулю. На сьогоднішній день такою мережею є Всесвітня Мережа Лазерних Віддалемірів (ILRS Network), яка станом на 2001 рік нараховує близько 40 станцій у більш як 30-ти країнах світу.
Для дослідження швидкості руху тектонічних плит, визначення ПОЗ, потрібно постійне, високоточне визначення координат віддалеміра.
В 1999 р. ЛСВ "Київ-Голосіїв" був зареєстрований у мережі ILRS. Згідно вимог ILRS перманентний віддалемір повинен спостерігати не менше 1000 проходжень низькоорбітальних ШСЗ та 400 проходжень ШСЗ LAGEOS-1 і LAGEOS-2 за рік, точність одного виміру відстані не гірше 10 см, точність нормальної точки не гірше 1 см. Для цього виникла необхідність модифікації й удосконалення частини існуючого, створення нового апаратного обладнання та програмного забезпечення комплексу лазерного віддалеміра.
35 % нічних проходжень низькоорбітальних ШСЗ (висота орбіти < км) знаходяться у тіні Землі. Проникної здатності гіда телескопа віддалеміра недостатньо для візуальних спостережень ШСЗ типу LAGEOS. Щоб не втрачати такі проходження необхідно мати модель похибок наведення телескопа, точності якої було б достатньо для проведення "сліпої" локації ШСЗ.
Лазерна локація ШСЗ (satellite laser ranging, SLR) на сьогоднішній день є одним із сучасних методів вивчення руху спеціалізованих супутників у гравітаційному полі Землі та навігації космічних місій. На сьогодні похибка визначення нормальної точки виміряної відстані до ШСЗ найкращими станціями становить 2-3 мм., а похибка одного виміру – 1-2 см.
Таким чином розвиток та підтримка лазерних супутникових віддалемірів на такому рівні точності визначення відстаней до ШСЗ, який задовольняв би сучасним вимогам науки про Землю, є актуальним завданням космічної геодинаміки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТА СТВОРЕННЯ ПРОГРАМНО-АПАРАТНОГО КОМПЛЕКСУ ДЛЯ ВИСОКОТОЧНОЇ ЛОКАЦІЇ ШСЗ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок