Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ і РОЗВИТКУ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ і РОЗВИТКУ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

Назва:
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ і РОЗВИТКУ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,38 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ Й РОЗВИТКУ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКР
АЇНИ


нацІональна академія наук україни
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
Цабієва Тетяна Олегівна
УДК 656.615
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ і РОЗВИТКУ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ
Спеціальність: 08.07.04 – економіка транспорту і зв’язку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Продіус Іван Прокопович,
Одеський національний політехнічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри менеджменту
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, доцент
Макаренко Михайло Володимирович,
Київський університет економіки і технологій транспорту Міністерства транспорту та зв’язку України,
проректор з економічної роботи
кандидат економічних наук, професор
Вінніков Володимир Васильович,
Одеська національна морська академія Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри менеджменту і економіки морського транспорту
Провідна установа: | Одеський національний морський університет, кафедра менеджменту та маркетингу, Міністерство освіти і науки України, м.Одеса
Захист відбудеться 15 грудня 2005р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий 14 листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Моліна О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В ринкових умовах забезпечення сталого функціонування і розвитку морських портів, як найважливішої складової виробничої інфраструктури вітчизняної економіки, посідає одне із центральних місць в економічній політиці держави, формує стратегію діяльності транспортного комплексу. Зниження обсягів перевезень, дефіцит фінансово-інвестиційних та матеріально-енергетичних ресурсів спонукають вітчизняних суб’єктів транспортного комплексу шукати власні шляхи забезпечення сталого розвитку, виходячи з реального економічного середовища. Реформування системи господарювання не забезпечило необхідних результатів господарської діяльності більшості морських портів, а останні роки має місце тенденція до скорочення обсягів перевезень, чисельності працюючих, зниження прибутковості роботи.
Тому в сучасних умовах об’єктивно існує необхідність пошуку форм і методів підвищення ефективності функціонування морських портів, дослідження та виявлення причин, які гальмують реформування транспортного комплексу, знижують ефективність реформ і результатів господарювання. Це стосується, в першу чергу, питань стратегічного управління капіталом морських портів, оцінки ефективності його використання, прогнозування і планування структури капіталу в умовах повного використання резервів, які утворюються завдяки наявності позикового капіталу в його кругообігу.
Необхідність вдосконалення діючих систем управління забезпеченням сталого розвитку морських портів доведена і знайшла своє відображення у працях вітчизняних вчених-економістів. Зокрема, необхідність комплексного і системного підходу до вирішення проблем вдосконалення управління забезпеченням сталого функціонування і розвитку морських портів і транспортного комплексу України в цілому в умовах трансформаційної економіки висвітлена в працях таких вчених, як: Балобанов А.О., Гончаров М.Ю., Котлубай М.І., Котлубай О.М., Макушев П.А., Примачов М.Т., Постан М.Я., Степанов О.М., Тараканов Н.Л., Цвєтов Ю.М та ін.
Однак ціла низка важливих питань з цієї проблеми поки що не знайшла свого вирішення. Як і раніше, в морських портах формується неефективна структура капіталу, що призводить до зниження ефективності їх господарювання, та вітчизняної транспортної системи в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ і РОЗВИТКУ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок