Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Чисельне моделювання динамічних процесів пружнопластичної взаємодії неоднорідних просторових тіл на основі напіваналітичного методу скінченних елементів

Чисельне моделювання динамічних процесів пружнопластичної взаємодії неоднорідних просторових тіл на основі напіваналітичного методу скінченних елементів

Назва:
Чисельне моделювання динамічних процесів пружнопластичної взаємодії неоднорідних просторових тіл на основі напіваналітичного методу скінченних елементів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,18 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський національний університет
будівництва і архітектури
Солодей Іван Іванович
УДК 539.3
Чисельне моделювання динамічних процесів пружнопластичної взаємодії
неоднорідних просторових тіл на основі напіваналітичного методу скінченних елементів
01.02.04 – Механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Баженов Віктор Андрійович,
Київський національний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедрою будівельної механіки.
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор, академік НАН України
Шевченко Юрій Миколайович,
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України (м.Київ), завідувач відділу термопластичності;
– кандидат фізико-математичних наук
Мукоїд Віктор Петрович,
Інститут підтримки експлуатації атомних електростанцій (м.Київ), керівник лабораторії моделювання технологічних процесів АЕС.
Провідна установа – Інститут проблем міцності НАН України (м.Київ).
Захист відбудеться “27” червня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.04 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, м.Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, м.Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий “23” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.т.н., с.н.с. Кобієв В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широке коло реальних будівельних споруд або машинобудівельного обладнання являють собою неоднорідні тіла обертання або призматичні тіла складної форми. До них відносяться глибинні апарати, захисні оболонки ядерних реакторів, градирні, водонапірні башти, різноманітні вузли та деталі енергетичного і транспортного машинобудування, покриття, перекриття, фундаменти промислових і цивільних будівель та споруд і т.і. Часто в процесі експлуатації такі об'єкти знаходяться під дією імпульсних динамічних навантажень, довільно орієнтованих у просторі та у часі. В багатьох випадках їх рівень такий, що матеріал зазнає незворотніх деформацій. Крім того, ці елементи можуть взаємодіяти між собою при невизначених заздалегідь умовах контакту.
Важливими ознаками перелічених об’єктів, що ускладнюють аналіз їх поведінки, є складна структура та конфігурація поперечного перерізу, а також неоднорідність властивостей матеріалу в усіх трьох напрямках, яка може визначатися найрізноманітнішими причинами: технологією виготовлення, впливом зовнішніх полів (температури, радіаційного опромінення і т.і.) та конструктивною неоднорідністю. Це зумовлює не тільки змінність характеристик жорсткості, але і щільності матеріалу, як в поперечному перерізі так і вздовж направляючої конструкції. При цьому зміна фізико-механічних характеристик може носити як континуальний, так і дискретний характер, а їх кількісна відмінність знаходиться в широкому діапазоні значень постійних матеріалу, що включає граничний випадок, коли тіло має вирізи, які порушують суцільність об’єкта.
Проведений аналіз літературних джерел показав, що питання просторової динамічної взаємодії неоднорідних тіл з урахуванням нелінійної роботи матеріалу не знайшли достатнього відображення у наукових дослідженнях. Об’єктами, що розглядаються, як правило у двовимірній постановці, залишаються пружні осесиметричні тіла та оболонки обертання. Тому розробка ефективних засобів роз’язання складних нестаціонарних просторових задач динаміки для навантажених імпульсними силовими полями неоднорідних тіл обертання та призматичних тіл складної форми і структури при наявності контактної взаємодії і пластичних деформацій є актуальною проблемою механіки деформівного твердого тіла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Чисельне моделювання динамічних процесів пружнопластичної взаємодії неоднорідних просторових тіл на основі напіваналітичного методу скінченних елементів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок