Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ НЕСУЧОЇ ЗДАТНОСТІ МЕТАЛЕВОГО КРІПЛЕННЯ КАПІТАЛЬНИХ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК В УМОВАХ АГРЕСИВНИХ ШАХТНИХ ВОД

ПІДВИЩЕННЯ НЕСУЧОЇ ЗДАТНОСТІ МЕТАЛЕВОГО КРІПЛЕННЯ КАПІТАЛЬНИХ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК В УМОВАХ АГРЕСИВНИХ ШАХТНИХ ВОД

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ НЕСУЧОЇ ЗДАТНОСТІ МЕТАЛЕВОГО КРІПЛЕННЯ КАПІТАЛЬНИХ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК В УМОВАХ АГРЕСИВНИХ ШАХТНИХ ВОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,55 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
КОВАЛЕНКО Владислав Вікторович
УДК 622.281.7:620.197
ПІДВИЩЕННЯ НЕСУЧОЇ ЗДАТНОСТІ МЕТАЛЕВОГО КРІПЛЕННЯ КАПІТАЛЬНИХ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК В УМОВАХ
АГРЕСИВНИХ ШАХТНИХ ВОД
Спеціальність 05.15.04 – “Шахтне та підземне будівництво”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі будівельних геотехнологій і конструкцій Національного гірничого університету
Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Шашенко Олександр Миколайович, завідувач кафедри будівельних геотехнологій і конструкцій Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, с.н.с.
Друцко Віталій Павлович, завідуючий відділом проведення і кріплення гірничих виробок і випробування конструкцій Науково-дослідного інституту організації і механізації шахтного будівництва Міністерства палива та енергетики України (м. Харків)
кандидат технічних наук
Ковалевська Ірина Анатоліївна, докторант кафедри підземної розробки родовищ Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа: Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра будівництва шахт і підземних споруд.
Захист дисертації відбудеться “_15_” травня 2003 р.
о _14-00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04
при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України
(49027, Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету (49027, м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19).
Автореферат розіслано “_14_” квітня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент С.В.Бєгічев
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Вугільна промисловість має важливе значення для економіки України, забезпечуючи видобуток цінного енергоносія і сировини для металургійного виробництва.
Сучасний стан гірничопрохідницьких робіт характеризується постійним ростом довжини підтримуваних виробок, складними гірничо-геологічними умовами і, як наслідок, збільшенням витрат на проведення гірничих виробок і підтримку кріплення. Основним видом кріплення на вугільних шахтах України є металеве рамне. Понад 90% усіх виробок на шахтах Донбасу закріплені металевим арковим кріпленням з профілю СВП.
У процесі експлуатації ефективність використання металу для кріплення виробок істотно знижує його корозійна здатність. Агресивні шахтні і підземні води, вологонасичене середовище, в якому працює кріплення, наявність блукаючих електричних струмів, а також інтенсивне провітрювання у виробці сприяють окисним процесам у металі і відносно швидко, впродовж 7...10 років, виводять металеве кріплення з ладу. Це гальмує роботу шахт, порушує безпеку виробництва і викликає часту заміну кріплення, що в остаточному підсумку приводить до перевитрати коштів. Досить великі і непрямі збитки від корозії, до яких можна віднести витрати на боротьбу з корозією металу, роботи з перекріплення виробок.
У цьому зв'язку розробка недорогого, простого у використанні й надійного способу підвищення несучої здатності металевого кріплення капітальних виробок, які експлуатуються в умовах впливу агресивних шахтних вод, та розробка розрахункових методик для обґрунтування його параметрів є актуальною задачею, що має важливе наукове і практичне значення, вирішенню якої й присвячена дисертація.
Робота виконана в рамках комплексної галузевої програми РН.Ц.001 “Удосконалення технічної бази паливно-енергетичного комплексу та підвищення ефективності використання енергоресурсів” та приоритетного напрямку розвитку науки і техніки України №4 “Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології” відповідно плану найважливіших держбюджетних робіт Міністерства освіти і науки України за програмою №20 “Розробити і впровадити ресурсозберігаючі та екологічно чисті технології видобутку та переробки вугілля”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ НЕСУЧОЇ ЗДАТНОСТІ МЕТАЛЕВОГО КРІПЛЕННЯ КАПІТАЛЬНИХ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК В УМОВАХ АГРЕСИВНИХ ШАХТНИХ ВОД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок