Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм регулювання конкурентних відносин на регіональних сировинних ринках

Механізм регулювання конкурентних відносин на регіональних сировинних ринках

Назва:
Механізм регулювання конкурентних відносин на регіональних сировинних ринках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Цимбалюк Ірина Олександрівна
УДК 332.025.12.009.12
Механізм регулювання конкурентних відносин
на регіональних сировинних ринках
Спеціальність: 08.00.05 – Розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луцькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Луцьк.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Кривов’язюк Ігор Володимирович,
Луцький національний технічний університет,
доцент кафедри економіки та підприємництва.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Топіха Валерій Іванович,
Миколаївський державний аграрний університет, завідувач кафедри світового сільського господарства і зовнішньоекономічної діяльності;
кандидат економічних наук, доцент
Васильчак Світлана Василівна,
Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького, доцент кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК
Захист відбудеться 2 липня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 2 червня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасна ринкова економіка є складним організмом, елементи якого функціонуючи вступають у взаємодію один з одним на основі розгалуженої системи правових норм і об’єднуються поняттям ринок. Вона немислима без створення сприятливих умов розвитку здорової конкуренції, забезпечення якої вимагає постійної наполегливої роботи по запобіганню порушень конкуренційного законодавства, в першу чергу, з боку природних монополій та в аграрному секторі економіки, здійснення заходів щодо моніторингу соціально-економічних наслідків демонополізації соціально важливих ринків.
Нині, на етапі розвитку ринкової економіки важливо визнати ту обставину, що теоретичні і практичні аспекти методології, методики і напрямів у плані розбудови механізму регулювання конкурентних відносин на регіональних ринках України значною мірою зорієнтовані на розв’язання лише окремих локальних проблем. При цьому нерідко такі проблеми розв’язуються без необхідного наукового обґрунтування, тому без належного опрацювання механізму регулювання конкурентних відносин немає сенсу говорити про становлення і розвиток регіональних ринків, що є підвалинами розвитку усієї економіки України. Якщо у сфері економіки відсутні заходи протидії проявам монополізму, регіональний ринок занепадає. За таких умов часто не ставиться завдання належного обґрунтування формування механізму регулювання конкурентних відносин в масштабах цілих галузей, а оцінка таких явищ переважно здійснюється лише в межах окремих товарів.
Все це означає, що дана проблема має тісний зв’язок із важливими науковими і практичними завданнями, а також те, що побудова механізму регулювання конкурентних відносин знаходиться на стартовому етапі.
Природа монополізму та конкуренції, вивчення механізмів її регулювання, формування конкурентного середовища на регіональних ринках привертали увагу багатьох вітчизняних і зарубіжних вчених. Зокрема, проблеми конкуренції та конкурентних ринків висвітлено у роботах Дж.М.Кейнса, А.Маршалла, М.Портера, А.Сміта. В працях Дж.Робінсона, Е.Чемберліна було закладено основи теорії недосконалої конкуренції. Класична модель просторової конкуренції була введена Х.Хотеллінгом. Проблеми формування конкурентного середовища на регіональних ринках досліджували А.Леш, У.Рейлі, Н.Девлетоглоу, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Механізм регулювання конкурентних відносин на регіональних сировинних ринках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок