Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕТИКА УКРАЇНСЬКОЇ ВЕСІЛЬНОЇ ПОЕЗІЇ ПРИДУНАВ’Я

ПОЕТИКА УКРАЇНСЬКОЇ ВЕСІЛЬНОЇ ПОЕЗІЇ ПРИДУНАВ’Я

Назва:
ПОЕТИКА УКРАЇНСЬКОЇ ВЕСІЛЬНОЇ ПОЕЗІЇ ПРИДУНАВ’Я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,25 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
ТЕЛЕУЦЯ Валентина Василівна
УДК 801.81(477)
ПОЕТИКА УКРАЇНСЬКОЇ ВЕСІЛЬНОЇ ПОЕЗІЇ ПРИДУНАВ’Я
10.01.07 – фольклористика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Дунаєвська Лідія Францівна
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фольклористики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Давидюк Віктор Феодосійович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
професор кафедри української літератури,
директор Інституту культурної антропології
кандидат філологічних наук
Цвид – Гром Олена Петрівна,
Відкритий міжнародний університет
розвитку людини “Україна”
Білоцерківський інститут економіки та управління,
завідувач кафедри документознавства та
інформаційної діяльності
Провідна установа: Луганський національний педагогічний
університет ім. Тараса Шевченка,
Міністерство освіти та науки України, м.Луганськ
Захист відбудеться “25” січня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, бульвар Шевченка, 14, конференц-зал.
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ім. М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано “___” грудня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О.Ткаченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У розбудові Української суверенної держави неабияке значення має вивчення культури українського народу в цілому і етнокультури зокрема. Одним із найважливіших складових чинників етнокультури на сьогодні залишається фольклор. Він безпосередньо пов’язаний з народною традицією як у етнічному, так і в побутовому аспектах, відтак виступає визначальним показником не лише етнічної, а й національної свідомості загалом. Саме фольклор, разом з мовою та історією, в сучасних умовах становить собою основу, підґрунтя збереження етнокультури, національної свідомості народу (етносу). Фольклор як стала традиція народу, сфера постійних та історично зумовлених змін втілює в собі трансмісію засобів відтворення текстів, інтегруючий компонент традиційних обрядів, унормованих форм поведінки (народний етикет), акумуляцію народної пам’яті. У фольклорній формі закріплювалася спадкова інформація, історична пам’ять, передача міфологічної традиції і реалізації міфів та вірувань, осмислення обрядів.
Одне з найневідкладніших сучасних завдань фольклористики – якомога повніше і глибше зібрати, осмислити, узагальнити багатовіковий традиційний культурний досвід нації, показати на цій основі її етногенетичну глибину та сучасний духовний потенціал. У цьому зв’язку видається доцільним і продуктивним народознавче, зокрема фольклористичне, вивчення окремих місцевостей, районів як складових компонентів загальнонаціональної системи культурної цілісності.
Зосередження уваги на окремих регіональних і локальних складових фольклорного масиву дає можливість глибше пізнати народну словесну традицію окремих місцевостей з урахуванням географічно-територіальних особливостей, культурно-історичних, суспільно-політичних та національних факторів.
Важлива складова українського фольклору - його весільна обрядовість. Дослідження весільного обряду внаслідок його постійної лабільності та пристосування до нових умов з одночасним збереженням найважливіших віх старої традиції, яка набула в ньому сакрального змісту, дає можливість глибше пізнати закономірності фольклорного процесу в цілому від найдавніших часів і до сучасності, а крім того розв’язати низку вужчих питань, серед яких визначення місцевих особливостей взаємодії фольклорних традицій, місцевої специфіки весільної обрядовості на типологічному та картографічному рівнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЕТИКА УКРАЇНСЬКОЇ ВЕСІЛЬНОЇ ПОЕЗІЇ ПРИДУНАВ’Я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок