Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНО - ПРАВОВІ ПОГЛЯДИ АКАДЕМІКА С.С. ДНІСТРЯНСЬКОГО

ДЕРЖАВНО - ПРАВОВІ ПОГЛЯДИ АКАДЕМІКА С.С. ДНІСТРЯНСЬКОГО

Назва:
ДЕРЖАВНО - ПРАВОВІ ПОГЛЯДИ АКАДЕМІКА С.С. ДНІСТРЯНСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,55 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького

ВОЗЬНИЙ ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
Індекс УДК 340 г. (4 Укр.)
ДЕРЖАВНО - ПРАВОВІ ПОГЛЯДИ АКАДЕМІКА
С.С. ДНІСТРЯНСЬКОГО
Спеціальність: 12.00.01 - теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ – 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі історико-політологічних досліджень держави і права України Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України.
 
Науковий керівник - кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник, Усенко Ігор Борисович,
завідувач відділу Інституту держави і права
ім. В.М. Корецького НАН України
Офіційні опоненти: - доктор юридичних наук, професор
Прозорова Наталія Сергіївна
професор Запорізького державного університету
- кандидат юридичних наук
Неліп Михайло Іванович, перший проректор Дипломатичної академії України при МЗС України
Провідна установа - Львівський державний університет ім. І. Франка, кафедра теорії та історії держави і права
Захист відбудеться “1” жовтня 1999 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 в Інституті держави і права ім.В.М.Корецького Національної академії наук України (01001, м.Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту держави і права ім.В.М. Корецького Національної академії наук України (01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий “1” вересня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Усенко І.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь наукової розробленості теми дослідження.
Проголошення державної незалежності України сприяло введенню до наукового обігу багатьох фактів, імен, явищ, які з тих чи інших причин тривалий час зовсім випадали з поля зору вчених або діставали неповну чи необ’єктивну оцінку. У тому числі донедавна поза увагою залишалася велика та багатогранна наукова спадщина академіка Станіслава Севериновича Дністрянського (1870-1935), його багаторічна й плідна праця на ниві вітчизняної науки і освіти.
Дослідження творчості С.С. Дністрянського набуває важливого значення для сьогодення, оскільки в силу штучної перерваності історичної тяглості наукових пошуків нині вийти на новий рівень пізнання можна лише через реконструювання процесу попереднього розвитку української науки і введення до наукового обігу максимально повного фактичного матеріалу. Варто підкреслити, що ряд державно-правових ідей науковця не втратило своєї актуальності і в наш час. Разом з тим історіографічний огляд відповідної наукової літератури свідчить, що обрана тема дисертаційного дослідження не була предметом спеціального вивчення та узагальнення, а окремі дослідження творчого доробку С.С. Дністрянського, які мали місце останнім часом, не можуть замінити комплексного монографічного вивчення і не дають достатньо повного уявлення про вклад вченого в науку.
Водночас не можна говорити про повне забуття наукової спадщини С.С.Дністрянського. Її вивчення тією чи іншою мірою почалося ще за життя вченого і продовжувалося після його смерті. Йдеться насамперед про окремі ювілейні статті, некрологи на смерть вченого, рецензії на праці науковця, під-готовлені його сучасниками З. Кузелею Кузеля З. Проф. Станіслав Дністрянський як громадянин // Діло.-Львів, 1935.-Ч.119/179. -
С. 3-4., К. Левицьким Левицький К. Українські політики. Сильветки наших давніх послів і політичних діячів 1907-1915. - Львів, 1937. – Т. 2. - С.56 - 60., М. Мельником Мельник М. Новими шляхами (З приводу 25-літнього ювілею наукової діяльності професора д-ра Станіслава Дністрянського) // Ювілейний збірник в честь професора доктора Станіслава Дністрянського. - Прага, 1923. - С.1 - 18. та О.Надрагою Надрага О. Пам’яті вченого, педагога, громадянина // Діло. - Львів, 1935. - Ч.119.-С.3.. В наш час перша спроба повернути із забуття ім’я та здобутки науковця зроблена вченим із Словаччини М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДЕРЖАВНО - ПРАВОВІ ПОГЛЯДИ АКАДЕМІКА С.С. ДНІСТРЯНСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок