Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СИНХРОННОГО ГІРОСКОПА В КАРДАНОВОМУ ПІДВІСІ

ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СИНХРОННОГО ГІРОСКОПА В КАРДАНОВОМУ ПІДВІСІ

Назва:
ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СИНХРОННОГО ГІРОСКОПА В КАРДАНОВОМУ ПІДВІСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,57 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРИКЛАДНОЇ МАТЕМАТИКИ І МЕХАНІКИ
КОНОСЕВИЧ Юлія Борисівна
УДК 531.38, 531.36
ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СИНХРОННОГО ГІРОСКОПА
В КАРДАНОВОМУ ПІДВІСІ
01.02.01 – теоретична механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті прикладної математики і механіки НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Болграбська Ірина Олександрівна,
Інститут прикладної математики
і механіки НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу технічної механіки.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Вербицький Володимир Григорович,
Донецький інститут автомобільного транспорту,
завідувач кафедрою;
доктор фізико-математичних наук, професор
Лесіна Марія Юхимівна,
Донецький національний технічний університет,
професор кафедри вищої математики.
Захист відбудеться “21” травня 2008 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.193.01 при Інституті прикладної математики і механіки НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 74.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту прикладної математики і механіки НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 74.
Автореферат розісланий “14” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В. Краснощок


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У теперішній час одним із напрямків аналітичної механіки, що інтенсивно розвиваються, є динаміка систем зв’язаних твердих тіл. Пояснюється це, в першу чергу, широким спектром застосувань таких систем. З одного боку багато технічних об’єктів являють собою шарнірно з’єднані тверді тіла, а з іншого – системи твердих тіл, сполучених пружними шарнірами, успішно використовуються в якості скінченновимірних моделей пружних стержневих конструкцій. Загальній теорії дослідження динаміки систем зв’язаних твердих тіл присвячено монографії і роботи Й. Віттенбурга, П.В. Харламова, H.W.R.I.монографії О.Я. Савченка, І.О. Болграбської, Г.А. Кононихіна та О.Ю. Ішлінського, В.А. Стороженка, М.Є. Темченко, а також ряд інших праць.
Важливе місце в динаміці систем твердих тіл посідає гіроскоп у кардановому підвісі. Він являє собою систему трьох твердих тіл, сполучених між собою і з основою циліндричними шарнірами. Така конструкція цікава як у теоретичному, так і в практичному плані, оскільки дозволяє реалізувати будь-який обертальний рух тіла, що відіграє роль ротора. У техніці гіроскоп у кардановому підвісі застосовується як чутливий і керуючий елемент у системах орієнтації, керування і навігації рухомих об’єктів.
Вивченням динаміки гіроскопічних систем і, зокрема, властивостей гіроскопа в кардановому підвісі, займалися знані вчені-механіки в нашій країні і за кордоном. Відзначимо в цьому зв’язку монографії К. Магнуса, О.Ю. Ішлінського, В.М. Кошлякова, Д.М. Клімова і С.А. Харламова. На прикладі гіроскопа в кардановому підвісі нерідко перевіряють ефективність нових методів дослідження динаміки механічних систем.
Однією з важливих задач динаміки систем зв’язаних твердих тіл є визначення умов існування стаціонарних режимів руху таких систем, оскільки саме вони є робочими режимами технічних об’єктів. Наступним природним кроком є встановлення умов стійкості знайдених режимів. Розробкою необхідного апарату для дослідження стійкості руху систем твердих тіл і вирішенням низки задач, що мають широкі прикладання, займалися багато вчених. У цьому зв’язку можна відзначити роботи Є.Л. Ніколаї, К. Магнуса, В.В. Румянцева, Б.І. Коносевича, В.А. Стороженка, О.Я. Савченка, І.О. Болграбської, В.В. Крементуло.
Для підтримання швидкості власного обертання гіроскопа його обладнують електродвигуном. Спочатку при вивченні динаміки гіроскопа з двигуном приймалося припущення, що відносна кутова швидкість ротора залишається сталою весь час руху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СИНХРОННОГО ГІРОСКОПА В КАРДАНОВОМУ ПІДВІСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок