Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТРОДУКЦІЯ УНАБІ (ZIZYPHUS JUJUBA MILL.) В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ (БІОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ, РОЗМНОЖЕННЯ, ВИРОЩУВАННЯ)

ІНТРОДУКЦІЯ УНАБІ (ZIZYPHUS JUJUBA MILL.) В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ (БІОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ, РОЗМНОЖЕННЯ, ВИРОЩУВАННЯ)

Назва:
ІНТРОДУКЦІЯ УНАБІ (ZIZYPHUS JUJUBA MILL.) В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ (БІОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ, РОЗМНОЖЕННЯ, ВИРОЩУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,43 KB
Завантажень:
507
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ІМ. М.М.ГРИШКА
КРАСОВСЬКИЙ ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 581.522.4 + 581.95:582.782.1 (292.485) + (477)
ІНТРОДУКЦІЯ УНАБІ (ZIZYPHUS JUJUBA MILL.)
В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ (БІОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ, РОЗМНОЖЕННЯ, ВИРОЩУВАННЯ)
03.00.05 – ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному ботанічному саду ім. М.М.Гришка НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Мороз Павло Антонович,
Національний ботанічний сад
ім. М.М.Гришка НАН України, головний науковий співробітник відділу акліматизації плодових рослин
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Байрак Олена Миколаївна,
Національний ботанічний сад
ім. М.М. Гришка НАН України,
провідний науковий співробітник відділу
ландшафтного будівництва
доктор біологічних наук, професор
Силаєва Алла Михайлівна,
Інститут садівництва УААН,
головний науковий співробітник сектору
фізіології
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, Ботанічний сад
ім. О.В. Фоміна Кабінету Міністрів
України, м. Київ
Захист відбудеться 25 травня 2007 р. о_12_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.215.01 при Національному ботанічному саду ім. М.М.Гришка НАН України за адресою: вул. Тімірязєвська, 1, 01014, м.Київ.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка НАН України за адресою: 01014, Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
Автореферат розісланий “23 квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Н.І.Джуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтродукція рослин, які б доповнювали видовий склад фіторізноманіття лісостепової зони України і водночас були б цінними плодовими культурами, має важливе економічне та наукове значення.
Цінною плодовою культурою з родини Rhamnaceae R. Br. є унабі (Zizyphus jujuba Mill.). За низкою господарських показників Zizyphus jujuba Mill. відповідає вимогам сучасного плодівництва, а саме: стійкість до хвороб, невразливість шкідниками, високий вміст біологічно активних речовин у плодах та в інших частинах рослини, невибагливість до грунту та агротехніки вирощування. Плоди, в яких досить високий вміст вітамінів С та Р, справляють на організм людини радіопротекторну та антиоксидантну дію. Споживання таких плодів могло б відіграти важливу роль в організації профілактичного харчування жителів лісостепової зони України у зв’язку із забрудненням довкілля, викликаним передовсім аварією на ЧАЕС та іншими техногенними чинниками.
У зв’язку з відсутністю зимостійкого сортового матеріалу, недостатнім вивченням біології росту, розвитку та плодоношення в агрокліматичних умовах Лісостепу України, відсутністю ефективних прийомів розмноження Zizyphus jujuba Mill. в цій зоні не культивується.
Тому проведення наукових досліджень з інтродукції Zizyphus jujuba Mill. в лісостеповій зоні України, що спрямовані перш за все на розробку біологічних основ введення унабі в культуру, є актуальним в галузі сучасного плодівництва.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у Національному ботанічному саду ім. М.М.Гришка НАН України (НБС) у 1999 – 2005 роках та в м. Хоролі Полтавської обл. на ділянці, відведеній під розсадник майбутнього Хорольського ботанічного саду. Дисертаційна робота пов’язана з державною науковою програмою з пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки на 2002 – 2006 роки: “Біоресурси: стале використання, збереження, збагачення” і виконана згідно планових досліджень Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України за темою: “Інтродукція дикорослих плодових рослин Євразії з метою збереження біологічної різноманітності та використання в селекції ”, № державної реєстрації 0199U003056.
Мета і завдання дослідження. Мета роботи – збагачення видового складу плодових культур в лісостеповій зоні України шляхом інтродукції Zizyphus jujuba Mill.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНТРОДУКЦІЯ УНАБІ (ZIZYPHUS JUJUBA MILL.) В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ (БІОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ, РОЗМНОЖЕННЯ, ВИРОЩУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок