Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРУШЕННЯ АДАПТАЦІЇ ПОДРУЖНЬОЇ ПАРИ ПРИ МІОМІ МАТКИ У ДРУЖИНИ ТА ЙОГО ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНА КОРЕКЦІЯ

ПОРУШЕННЯ АДАПТАЦІЇ ПОДРУЖНЬОЇ ПАРИ ПРИ МІОМІ МАТКИ У ДРУЖИНИ ТА ЙОГО ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНА КОРЕКЦІЯ

Назва:
ПОРУШЕННЯ АДАПТАЦІЇ ПОДРУЖНЬОЇ ПАРИ ПРИ МІОМІ МАТКИ У ДРУЖИНИ ТА ЙОГО ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНА КОРЕКЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,87 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківська медична академія післядипломної освіти
МОЗ України
ВАСЯКІНА
Лілія Олександрівна
УДК 616.89 – 008.442:618.14 – 006] – 085.851
ПОРУШЕННЯ АДАПТАЦІЇ ПОДРУЖНЬОЇ ПАРИ
ПРИ МІОМІ МАТКИ У ДРУЖИНИ
ТА ЙОГО ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНА КОРЕКЦІЯ
19.00.04 - медична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській медичній академії після-диплом-ної освіти МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Кришталь Валентин Валентинович, Харківська медична академія після-дипломної освіти МОЗ України, кафедра сексології та медичної психології, завідувач кафедри
Офіційні опоненти:
Марута Наталія Олександрівна, доктор медичних наук, професор за спеціальністю 14.01.16 – психіатрія, завідуюча відділом неврозів та пограничних станів Інституту неврології, психіатрії та наркології АМН України.
Скрипніков Андрій Миколайович, доктор медичних наук, професор за спеціальністю 14.01.16 – психіатрія, завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Української медичної стоматологічної академії МОЗ України .
Мартиненко Анатолій Олексійович, доктор медичних наук, професор за спеціальністю 14.01.16 – психіатрія, професор кафедри психотерапії Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. акад. О.О.Богомольця МОЗ України, м. Київ, кафедра психіатрії.
Захист відбудеться "17" січня 2006 р. о 11-00 годині на засіданні спеціалізованої ученої ради К64.609.03 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58)
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. психол. наук |
Н.К.Агішева
Автореферат розісланий "15" грудня 2005 р.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Міома матки являє собою одне з най-по-ширеніших захворювань і нерідко супроводжується сексуальним розладом. Цей факт привертав увагу багатьох авторів, які присвятили свої дослідження вивченню порушень сексуальної функції жінок із міомою матки (І.Л.Ботнєва, 1990; З.В.Ро-жановська, 1990; Є.М.Віхляєва, 1997; А.П.Імшенецька, 1997; П.А.Савицький, 2000; В.В.Свиридова, 2005). Проте сексуальна дез-адаптація подружньої пари, що неминуче виникає при цьо-му, розглядається лише в окремих працях (Г.Келлі, 2000), незва-жаючи на велике медичне й соціальне значення даної проблеми. Причини, механізми формування, перебіг та клінічні прояви по-дружньої дезадаптації при міомі матки і сексуальній дисфункції у жінок, що сполучається з нею, залишаються практично не вивченими.
Тим часом сексуальна дезадаптація не тільки погіршує якість життя хворих, але й негативно впливає і на сексуальну, й на загальну поведінку подружжя, призводячи до порушення їх сексуального спілкування та міжособистісних відносин у сім’ї, а часто і в соціумі, до порушення функціонування сім’ї і врешті-решт підриває міцність шлюбу і може стати причиною руй-ну-вання сім’ї. Психологічні та соціально-психологічні аспекти розглядуваної проблеми особливо мало вивчено. Ці обставини пояснюють відсутність достатньо ефективних методів діагнос-тики та психотерапевтичної корекції порушення сексуального здоров’я при міомі матки.
Розробка і впровадження в клінічну практику системи психотерапії та психологічної корекції при даній патології являє собою складне завдання через різнома-ніт-ність причин та труд-нощі виявлення механізмів розвитку сек-суального розладу, але переважно через те, що в генезі подружньої дезадаптації ві-ді-гра-ють роль, з одного боку, сомато- та психосексуальний розвиток хворих та відмінності особистості кожного з подружжів, із дру-гого – сполучення цих відмінностей, а також рівня і типів сексу-аль-ної культури і загалом сексуальної поведінки дружини й чоловіка в парі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПОРУШЕННЯ АДАПТАЦІЇ ПОДРУЖНЬОЇ ПАРИ ПРИ МІОМІ МАТКИ У ДРУЖИНИ ТА ЙОГО ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНА КОРЕКЦІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок