Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ ПОЗИТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ПРАЦІ В УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ ШКІЛ-ІНТЕРНАТІВ У ПОЗАУРОЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ВИХОВАННЯ ПОЗИТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ПРАЦІ В УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ ШКІЛ-ІНТЕРНАТІВ У ПОЗАУРОЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ВИХОВАННЯ ПОЗИТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ПРАЦІ В УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ ШКІЛ-ІНТЕРНАТІВ У ПОЗАУРОЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,42 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
МАРУЩАК ВАЛЕНТИНА СТЕПАНІВНА

УДК 37.018.32
ВИХОВАННЯ ПОЗИТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ПРАЦІ
В УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ ШКІЛ-ІНТЕРНАТІВ
У ПОЗАУРОЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.07 – теорія і методика виховання
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем виховання АПН України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Канішевська Любов Вікторівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії виховної роботи
в закладах інтернатного типу
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Левківський Михайло Васильович,
Житомирський державний університет імені
Івана Франка, завідувач кафедри педагогіки
кандидат педагогічних наук, старший науковий
співробітник Тименко Володимир Петрович,
Інститут педагогіки АПН України, старший
науковий співробітник лабораторії трудової
підготовки і політехнічної творчості
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім.К.Д.Ушинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться “ 28 ” лютого 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, Київ, вул. М.Берлинського, 9 (зал засідань)
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту проблем виховання АПН України (04060, Київ, вул. М.Берлинського, 9)
Автореферат розісланий “ 27 ” січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах сучасної суверенної України особливого значення набуває залучення молоді до різних видів трудової діяльності. Зростання інтересу до проблеми праці нині зумовлюється радикальними перетвореннями, насамперед в економічній сфері, появою нових та помітним розширенням сфери окремих усталених видів праці – підприємництво, комп’ютеризація й програмування, обслуговуюча праця, шоу-бізнес тощо.
Однак, аналіз сучасної суспільної практики доводить, що у розв’язуванні цих завдань мають місце помітні труднощі: значна частина молоді втратила інтерес до продуктивної і суспільно корисної праці, прагне уникнути її, зосереджує свою увагу на комерційній діяльності, що зазвичай призводить до кардинальних змін мотивації праці. Все це ще більше актуалізує проблему виховання в молодого покоління позитивного ставлення до праці.
Певні аспекти виховання позитивного ставлення до праці у молодого покоління знайшли відображення в працях філософів (Л.П.Буєвої, В.А.Буслінського, О.М.Разіна, І.П.Стогнія та ін.); соціологів (М.Г.Андрєєвої, В.Я.Єльмеєва, О.Г.Здравомислова, В.П.Рожина, В.Є.Шедякова, В.О.Ядова та ін.).
Проблема ставлення до праці відображена в дослідженнях психологів (І.Д.Бех, О.О.Бодальов, Є.П.Верещак, В.І.Войтко, Ф.І.Іващенко, О.Л.Кононко, Г.С.Костюк, В.К.Котирло, О.І.Кривов’яз, В.С.Мерлін, В.О.Моляко, В.М.М’ясищев, Ю.О.Приходько, Д.М.Узнадзе, Д.Й.Фельдштейн, О.Я.Чебикін та ін.).
Проблемі трудового виховання молодого покоління присвячено праці П.Р.Атутова, Д.О.Закатнова, О.М.Коберника, Є.Г.Костяшкіна, О.Й.Кочетова, М.В.Левківського, Г.Є.Левченка, В.М.Мадзігона, А.С.Макаренка, В.О.Оржеховської, А.Г.Пашкова, М.М.Скаткіна, Д.А.Сметаніна, В.П.Тименка, М.П.Тименка, В.О.Сухомлинського, В.К.Сидоренка, Д.О.Тхоржевського, І.Д.Чернишенка, К.І.Чорної, С.Т.Шацького та ін.
Проблема трудового виховання дітей у закладах інтернатного типу досліджувалася Ю.О.Грицаєм, О.І.Ігнатовою, Б.С.Кобзарем, Л.В.Канішевською, Б.Ф.Мельниченком, Є.П.Постовойтовим, А.Б.Рацулом, В.Г.Слюсаренком та ін.
У цих роботах розглядаються переважно загальнотеоретичні та організаційні проблеми трудового виховання учнів у закладах інтернатного типу, однак виховання позитивного ставлення до праці не знайшло в них належного висвітлення.
Слід зазначити, що в загальноосвітніх школах-інтернатах здебільшого виховуються сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти з проблемних і матеріально незабезпечених сімей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ ПОЗИТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ПРАЦІ В УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ ШКІЛ-ІНТЕРНАТІВ У ПОЗАУРОЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок