Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ ЖОВЧНОГО МІХУРА ЛЮДИНИ У ВІКОВОМУ АСПЕКТІ

МОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ ЖОВЧНОГО МІХУРА ЛЮДИНИ У ВІКОВОМУ АСПЕКТІ

Назва:
МОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ ЖОВЧНОГО МІХУРА ЛЮДИНИ У ВІКОВОМУ АСПЕКТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,36 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Улановська-Циба Наталія Аркадіївна
УДК: 611.32:616.366-002-092.9
МОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ ЖОВЧНОГО МІХУРА
ЛЮДИНИ У ВІКОВОМУ АСПЕКТІ
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України (м. Полтава).
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Дубінін Сергій Іванович,
Українська медична стоматологічна академія МОЗ
України, завідувач кафедри медичної біології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Масловський Сергій Юрійович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології;
доктор медичних наук, професор Козлов Володимир Олексійович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри анатомії людини.
Провідна установа:
Національний медичний університет імені О.О.Богомольця МОЗ України,
(м. Київ), кафедра анатомії людини.
Захист відбудеться “ 25 ” травня 2006 р. о 11.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий “ 03 ” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03,
кандидат медичних наук, професор Терещенко А.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливе наукове та практичне значення набуває вивчення закономірностей морфологічних змін в стінках жовчного міхура та міхурової протоки, які виникають у людей в різні періоди життя та в залежності від статі. Враховуючи важливу функцію цих органів в системі травлення, яка в свою чергу забезпечує нормально-стабільну життєдіяльність всього організму людини в цілому, необхідно ретельно вивчати їх морфо-функціональний стан. В процесі старіння всіх органів і систем відбуваються морфологічні зміни в жовчовивідній системі, а саме в будові стінки магістральних жовчовивідних проток. Ці обставини змушують більш детально вивчити морфологічні зміни в жовчовивідній системі людей у віковому аспекті. Але, на жаль, ці органи дуже вразливі до запальних процесів, а їх лікування тривале та складне.
Запальні процеси в стінках жовчного міхура та в стінках міхурової протоки обумовлюють їх дисфункцію. Число хворих на гострий холецистит постійно зростає. Консервативні методи лікування не завжди приносять очікуваний результат (Гальперин Э.И. і співавт., 1998; Григорова І.В., 2003; Петухов В.А. і співавт., 1998; Федоров С.П., 1934).
Жовчнокам’яна хвороба – одна з найбільш поширених хвороб людини. Вона займає третє місце після серцево-судинних захворювань та цукрового діабету. В різних країнах жовчнокам’яна хвороба виявляється в середньому в 10 –15 % дорослого населення, причому в жінок – в 3 – 4 рази частіше ніж у чоловіків. Захворюваність, як серед чоловіків, так і серед жінок поступово збільшується з віком, досягаючи максимуму в 60 років. Серед дітей частість виявлення цієї хвороби становить біля 5 % (Алажилль А. і співавт., 1982; Алиев Г.К., 1983; Альперович Б.И., 1983; Антоненко Г.М., 1973; Генкин И.И., 1926; Комаров Ф.И. і співавт., 1995; Королев Б.А. і співавт. 1990).
Жовчнокам’яна хвороба – багатофакторна хвороба. Для формування жовчних камінців та розвитку хвороби необхідними умовами є одночасна присутність та довгострокова дія трьох факторів: перенасичення жовчі холестерином, порушення балансу між пронуклеіруючим та антинуклеіруючим факторами, зниження евакуаторної функції жовчного міхура.
Медико-соціальна актуальність полягає у незадовільних результатах віддаленого лікування (22%) (Артемьева Н.Н. і співавт., 1986; Бабак О.Я. і співавт., 2000; Ивашкин В.Т., 2002; Гришин И.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ ЖОВЧНОГО МІХУРА ЛЮДИНИ У ВІКОВОМУ АСПЕКТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок