Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування та реалізація стратегії сталого розвитку гірських територій (на прикладі Українських Карпат)

Формування та реалізація стратегії сталого розвитку гірських територій (на прикладі Українських Карпат)

Назва:
Формування та реалізація стратегії сталого розвитку гірських територій (на прикладі Українських Карпат)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут регіональних досліджень
Самольотов Павло Валентинович
УДК 332.122:551.4.035(292.451/454)
Формування та реалізація стратегії сталого розвитку гірських територій (на прикладі Українських Карпат)
Спеціальність: 08.10.01 –
Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук
Кравців Василь Степанович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, заступник директора Інституту з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, чл.-кор. УААН
Лендєл Михайло Андрійович,
Ужгородський національний університет, професор кафедри
доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Семів Любов Казимирівна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ методології сталого розвитку і екологічної безпеки, м. Київ
Захист відбудеться 23 червня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 76026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 76026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 23 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Після конференції ООН з довкілля та розвитку (Ріо-де-Жанейро, 1992 р.) одним з найважливіших елементів сталого розвитку глобальної екосистеми було визнано гірські території Землі, яким належить значна роль у збереженні соціальної та політичної стабільності всього суспільства. Незважаючи на певні можливості щодо саморозвитку гірських територій, складні умови гір не дозволяють забезпечити місцевому населенню достатній рівень життя, що зумовлює появу негативних соціально-економічних та екологічних тенденцій, які без зовнішнього втручання неминуче призводять до погіршення демографічної ситуації, зростання соціальної напруги, знищення природних багатств. Генеральна Асамблея ООН проголосила 2002 рік Міжнародним Роком Гір (ІYM-2002), що є ознакою надзвичайної важливості та екологічної, культурної і соціально-економічної цінності гірських районів.
Гострота соціально-економічних та екологічних проблем гірських районів Українських Карпат обумовлена не тільки специфічними умовами гір та пов’язаними з цим труднощами життєдіяльності горян, але й складними проблемами реформування економіки країни та виходу її з економічної кризи. Це стосується як рівня економічного розвитку та раціонального використання природно-ресурсного потенціалу, так і стану демографічних та соціальних процесів і особливо якості життя гірського населення.
Теоретичні основи сталого розвитку розробляються вітчизняними вченими: Є. Буравльовим, В. Волошиним, Л. Гринів, М. Голубцем, З. Герасимчук, М. Долішнім, Б. Данилишиним, С. Дорогунцовим, Л. Мельником, І. Продіусом, О. Ральчуком, Л. Руденком, В. Трегобчуком, А. Федорищевою, С. Харічковим та ін. Проблеми регіонального розвитку у взаємозв’язку соціальних, економічних та екологічних процесів знаходять відображення у роботах П. Бєлєнького, Є. Бойка, Б. Буркинського, М. Долішнього, Ф. Заставного, С. Злупка, М. Козоріз, В. Кравціва, М. Лендєла, І. Лукінова, М. Мальського, С. Писаренко, Я. Побурка, Л. Семів, О. Шаблія, М. Чумаченка та інших вчених. Питаннями розвитку гірських територій присвячені праці Ю. Баденкова, Е. Брюгера, М. Жука, Л. Люкшандерля, Е. Мартіненго, П. Мессерлі, Ю. Стадницького.
Однак, проблеми стратегічного управління гірськими територіями на засадах сталого розвитку потребують подальших досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування та реалізація стратегії сталого розвитку гірських територій (на прикладі Українських Карпат)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок