Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУБ ‘ЄКТНІСТЬ МІЖНАРОДНИХ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У СВІТОВІЙ ПОЛІТИЦІ

СУБ ‘ЄКТНІСТЬ МІЖНАРОДНИХ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У СВІТОВІЙ ПОЛІТИЦІ

Назва:
СУБ ‘ЄКТНІСТЬ МІЖНАРОДНИХ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У СВІТОВІЙ ПОЛІТИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,80 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний університет ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Інститут міжнародних відносин
Чернявська Людмила Назарівна
УДК 327.7:316.421
СУБ ‘ЄКТНІСТЬ МІЖНАРОДНИХ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
У СВІТОВІЙ ПОЛІТИЦІ
23.00.04. – політичні проблеми міжнародних систем
та глобального розвитку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних організацій та дипломатичної служби Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
Гуменюк Борис Іванович,
Надзвичайний і повноважний Посол України
в Республіці Кіпр
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук,
старший науковий співробітник
Сьомін Сергій Валерійович,
віце-президент Національної Академії
державного управління при Президентові України
кандидат історичних наук, доцент
Асатуров Сергій Костянтинович,
завідувач кафедри міжнародної інформації
Київського славістичного університету
Провідна установа:
Інститут світової економіки та міжнародних відносин
НАН України, м.Київ
Захист відбудеться 12 березня 2007 року о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розісланий 7 лютого 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Константинов В.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Широкомасштабні історичні зміни, спричинені завершенням “холодної війни” та демонтажем біполярної структури міжнародних відносин у світі, а також активізацією процесів глобалізації, радикальним чином трансформували природу світової політики, що виявляється, перш за все, у плюралізації самих міжнародних відносин, відносному скороченні сфер монопольної діяльності держав, посиленні зв'язку між національною, регіональною та глобальною економікою і політикою, подальшому зростанні чисельності міжнародних акторів.
Різноманіття учасників, типів та каналів міжнародної взаємодії, тісна співпраця між ними зумовлюють поступову зміну державоцентричного типу організації взаємодії в міжнародному просторі на транснаціональний. Для багатьох нових міжнародних акторів національні кордони втрачають ту імперативність, яка була характерною для попереднього етапу розвитку світової системи. Водночас держави вже не можуть, як раніше, жорстко контролювати діяльність всіх інших міжнародних акторів, особливо недержавних, що дедалі частіше здійснюється в обхід державного суверенітету і всупереч йому.
Інтернаціоналізація розв’язання цілої низки традиційно внутрішньополітичних питань призводить до відкритості багатьох процесів, що відбуваються на національному рівні, посилює міжнародний характер політики. Таким чином, внутрішня і зовнішня політика стають все більш взаємопроникливими, межа між ними стирається.
Посилення взаємодії між суспільними системами національного рівня та міжнародними системами зумовлюють посилення ролі неурядового сектора у світовій політиці. Сьогодні у багатьох міжнародних процесах неурядові структури відіграють не менш важливу роль, ніж держави чи міждержавні інститути.
В такій трансформації міжнародних відносин, в їх транснаціоналізації та очевидному перенесенні акценту багатьох міжнародних процесів в недержавний сектор чітко простежується стале зростання впливу недержавних інститутів та організацій не лише в межах окремих регіонів, але й в глобальному просторі, в усіх без винятку вимірах міжнародної взаємодії.
Саме ця тенденція зумовлює необхідність переосмислення ролі та місця міжнародних неурядових організацій (МНУО) у світовій політиці.
З кожним роком кількість неурядових організацій у світі невпинно зростає, що свідчить про посилення спроможності і компетентності громадян до виконання своїх обов’язків, підвищення рівня громадянської участі у політичних процесах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СУБ ‘ЄКТНІСТЬ МІЖНАРОДНИХ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У СВІТОВІЙ ПОЛІТИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок