Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ФЕМІНІЗМУ В РОСІЙСЬКІЙ КРИТИЦІ І РОМАНАХ ПИСЬМЕННИЦЬ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ

ПРОБЛЕМИ ФЕМІНІЗМУ В РОСІЙСЬКІЙ КРИТИЦІ І РОМАНАХ ПИСЬМЕННИЦЬ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ФЕМІНІЗМУ В РОСІЙСЬКІЙ КРИТИЦІ І РОМАНАХ ПИСЬМЕННИЦЬ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,59 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т.Г Шевченка
ПОГРЕБНА ВІКТОРІЯ ЛЕОНІДІВНА
УДК: 821.161.1 – 31/95. 09(– 055.2) „18”
ПРОБЛЕМИ ФЕМІНІЗМУ
В РОСІЙСЬКІЙ КРИТИЦІ І РОМАНАХ
ПИСЬМЕННИЦЬ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 10.01.02 ? російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі світової літератури Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка
НАН України
Науковий консультант: - доктор філологічних наук, професор, член-кор.НАНУ
КРУТІКОВА Ніна Євгеніївна,
Інститут літератури ім.Т.Г. Шевченка НАН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: - доктор філологічних наук, професор
ТЕПЛІНСЬКИЙ Марк Веніамінович,
Прикарпатський університет ім. Василя Стефаника,
професор кафедри світової літератури;
- доктор філологічних наук, професор
КИРИЛЮК Зінаїда Василівна,
Херсонський державний педагогічний університет,
професор кафедри історії світової літератури та культури;
- доктор філологічних наук, професор
ШЕВЧЕНКО Людмила Іванівна, Київський
національний університет ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри російської літератури.
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра порівняльного та російського
літературознавства, Міністерство освіти і науки
України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться "21" червня 2004 р. о 10-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.02 в Інституті літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського,4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул.М.Грушевського,4).
Автореферат розісланий "17" травня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
П.В. Михед


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
До сьогодні фемінізм як явище провокує бурхливі дискусії та зумовлює появу неоднозначних оцінок. „Жіноче питання” було і залишається актуальним: про виховання й освіту жінки, про її місце в суспільстві та родині, про її права й обов'язки, про її почуття і сподівання сперечалися й сперечаються як прихильники жіночої емансипації, так і її противники.
У російському інтелектуальному житті 60-80-х років ХІХ ст. жіноче питання було одним з найактуальніших та широко обговорюваних, оскільки жінка мала нерівні з чоловіком правовий, економічний, політичний, соціальний, культурний статуси. Проблему жіночої емансипації порушували у своїй творчості чимало російських письменників і критиків вищезазначеного періоду. Сотні науково-публіцистичних, літературно-критичних статей, рецензій, оглядів, нотаток, присвячених різним аспектам цієї проблеми, були написані представниками різних напрямків російської суспільної думки і надруковані на сторінках періодичних видань найрізноманітнішої орієнтації.
Емансипаційні процеси переважно стимулювалися критиками-чоловіками. Революційні демократи М.Г. Чернишевський, М.Л. Михайлов, Д.І. Писарев у своїх статтях обґрунтовували ідеї „пробудження” жіночої особистості. У наш час їх критична спадщина, присвячена проблемам фемінізму, аналізується в дослідженнях Г.О. Тишкіна, Е.О. Павлюченко, К. де Магд-Соеп, М.В. Теплінського, Р. Стайса та ін. Праці діячів ліберального, консервативного і релігійного напрямку з приводу проблем жіночої емансипації менш вивчені, хоча представляють чималий інтерес.
Аналіз проблем художнього втілення ідей емансипації, жіночого ідеалу, типології жіночих образів, еволюції образу „нової жінки” у творчості російських письменників-чоловіків є ґрунтовним і результативним. Ці проблеми знайшли відбиток у значній кількості досліджень, присвячених романістиці М.С. Лєскова, Л.М. Толстого, І.С. Тургенєва, Ф.М. Достоєвського, М.В. Авдєєва, І.О. Гончарова, О.Ф. Писемського, М.Г. Чернишевського. Що ж до художньої творчості жінок-письменниць названого періоду, то вона ще не стала об'єктом пильного і глибокого аналізу. Між тим, друга половина ХІХ століття – час бурхливого розвитку жіночої літературної творчості, зумовленого емансипаційними процесами, що відбувалися в суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ФЕМІНІЗМУ В РОСІЙСЬКІЙ КРИТИЦІ І РОМАНАХ ПИСЬМЕННИЦЬ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок