Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ В ФІНАНСОВОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ НАСЕЛЕННЮ

МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ В ФІНАНСОВОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ НАСЕЛЕННЮ

Назва:
МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ В ФІНАНСОВОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ НАСЕЛЕННЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,56 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
ГУБАР ОЛЕКСАНДРА ЄВГЕНІВНА
УДК 336:369:61
МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ В ФІНАНСОВОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ НАСЕЛЕННЮ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів Черкаського державного технологічного університету, м.Черкаси
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Василик Остап Дмитрович
Українська державна фінансова академія Міністерства фінансів України, м. Київ, ректор
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Грушко Віктор Іванович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту
кандидат економічних наук
Ротова Тетяна Анатоліївна
Київський національний торговельно-економічний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри фінансів
Провідна установа: | Науково-дослідний фінансовий інститут при Міністерстві фінансів України, м.Київ
Захист відбудеться “16” червня 2004 р. о “13” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.02 в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” Української академії наук за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, кімн.317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” УААН: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 2-й поверх, кімн. 212.
Автореферат розісланий “ 06 ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук | Н.Л. Жук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Побудова соціально-орієнтованої моделі ринкової економіки в Україні потребує пильної уваги до стану соціальної сфери як до основного індикатора рівня розвитку країни взагалі та суспільного добробуту зокрема. Реформування вітчизняної економіки відзначилось трансформацією діючої системи соціального захисту до нашого сьогодення, що зумовило нагальну необхідність наукового обґрунтування форм і методів мобілізації фінансових ресурсів на вказані цілі і, в першу чергу, на соціальне страхування.
Все більш очевидним є те, що для теперішньої ситуації в соціальному, в т.ч. медичному страхуванні, притаманна недостатність фінансового забезпечення встановлених державою соціальних гарантій. Необхідність загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування в Україні головною мірою зумовлює сучасний стан та порядок фінансування галузі охорони здоров’я, основною вадою якого є використання єдиного вагомого джерела фінансування – бюджетних коштів. Дефіцит фінансових ресурсів накладає суттєві обмеження на розвиток інфраструктури медичних закладів і на рівень якості медичної допомоги. Тому розвиток добровільного медичного страхування є об’єктивною потребою, здатною піднести рівень охорони здоров’я населення, забезпечити надходження коштів у соціальну сферу.
Вирішення зазначених завдань потребує застосування наукових підходів щодо дослідження та переосмислення сутності і ролі соціального страхування взагалі і медичного страхування зокрема в умовах трансформації економіки, визначення їх місця і значення в фінансовій системі держави, теоретичного обґрунтування основних принципів побудови і функціонування, розробки методичних та організаційних засад, а також здійснення практичних рішень у соціальній сфері, які б цілком спирались на нові економічні та громадські відносини.
Теоретико-методологічні засади суті та природи соціального страхування як частини державних фінансів розроблено представниками різних наукових шкіл, зокрема такими, як Ш. Бланкарт, С. Брю, Дж. Б’юкенен, Дж. К. Ван Хорн, Дж. Гелбрейт, Р. Маконнел, Р. Нордгауз, А. Пікок, Р. Піндайк, П. Самуельсон, Дж. Е. Стігліц. Практика організації соціального страхування в країнах з соціально-орієнтованою ринковою економікою детально висвітлена в працях відомих зарубіжних економістів: Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ В ФІНАНСОВОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ НАСЕЛЕННЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок