Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВНА ОСОБИСТІСТЬ АВТОРА У НАУКОВО-ГУМАНІТАРНОМУ ТЕКСТІ ХІХ СТ. (комунікативний, культурологічний, образно-стилістичний аспекти)

МОВНА ОСОБИСТІСТЬ АВТОРА У НАУКОВО-ГУМАНІТАРНОМУ ТЕКСТІ ХІХ СТ. (комунікативний, культурологічний, образно-стилістичний аспекти)

Назва:
МОВНА ОСОБИСТІСТЬ АВТОРА У НАУКОВО-ГУМАНІТАРНОМУ ТЕКСТІ ХІХ СТ. (комунікативний, культурологічний, образно-стилістичний аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,33 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні
СИНИЦЯ ІРИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 811.161.1: 81’38’42
МОВНА ОСОБИСТІСТЬ АВТОРА
У НАУКОВО-ГУМАНІТАРНОМУ ТЕКСТІ ХІХ СТ.
(комунікативний, культурологічний,
образно-стилістичний аспекти)
10.02.02 – російська мова
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі російської мови Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України.
Науковий консультант – доктор філологічних наук, професор
Озерова Ніна Григорівна,
Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні
НАН України,
завідувач відділу російської мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Іванова Людмила Петрівна,
Інститут іноземної філології Національного
педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова,
професор кафедри російської мови;
доктор філологічних наук, професор
Слухай Наталія Віталіївна,
Інститут філології Київського національного
університету ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри російської мови
доктор філологічних наук, професор
Тропіна Ніна Павлівна,
Херсонський державний педагогічний університет,
завідувач кафедри російської мови та
загального мовознавства
Провідна установа – Кіровоградський державний педагогічний
університет ім. В. Винниченка МОН України,
кафедра загального та російського мовознавства
Захист відбудеться “17” квітня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.172.01 при Інституті мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України (Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України (Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “10” березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т. Я. Марченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Лінгвістичні особливості текстів наукового стилю стали об’єктом дослідження у працях І.В.Арнольд, О.А.Баженової, А.М.Васильєвої, Н.В.Зелінської, А.П.Коваль, М.М.Кожиної, І.М.Колегаєвої, М.П.Котюрової, О.М.Крижанівської, О.А.Лаптєвої, Н.Я.Мілованової, Н.Ф.Непийводи, М.М.Пещак, Л.В.Славгородської, А.В.Суперанської, О.С.Троянської, Т.Сейворі та ін. Лексико-семантичний та функціонально-стилістичний аспекти вивчення наукового стилю зумовили ґрунтовний аналіз функціональних семантико-стилістичних категорій, найбільш повний опис яких у російській мові представлений у колективній монографії за загальною редакцією М.М.Кожиної та в науково-технічному стилі сучасної української мови в монографії та докторській дисертації Н.Ф.Непийводи. Проте ще у сімдесяті роки ХХ ст. Д.М.Шмельов справедливо зауважив, що в наукових дослідженнях нас передусім цікавить їхній зміст і навряд чи хтось читає спеціальні розвідки заради їхнього стилю.
Антропологічна спрямованість сучасного мовознавства поставила в центр дослідницької уваги людину в усіх можливих її вимірах, а отже, зумовила новий погляд на логічні структури наукового тексту. Традиційно нейтральний, безособистісний науковий стиль стає об’єктом вивчення суб’єктивних складників наукового пізнання та творчості, експлікатором особистісних рис його автора.
Через пізнання конкретно-індивідуального “его” автора та реципієнта сучасна лінгвістика здійснила перехід від актуалізаційної моделі структурної лінгвістики до контекстуалізаційної – динамічної – моделі мови в дійсності. Антропологічний аспект у стилістиці відображено в роботах, що досліджують не лише особливості ідіостилю конкретного письменника, але й намагаються збагнути його творчу майстерню з метою відшукати й пояснити зв’язок лінгвістичних та екстралінгвальних факторів. У межах цього напрямку виникли поняття “метамова”, “метасемантика”, “картина світу” (праці О.А.Баженової, М.П.Котюрової, Ю.С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: МОВНА ОСОБИСТІСТЬ АВТОРА У НАУКОВО-ГУМАНІТАРНОМУ ТЕКСТІ ХІХ СТ. (комунікативний, культурологічний, образно-стилістичний аспекти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок