Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛЯТИВІСТСЬКІ УДАРНІ ХВИЛІ В ОБОЛОНКАХ ГІПЕРНОВИХ ЗІР

РЕЛЯТИВІСТСЬКІ УДАРНІ ХВИЛІ В ОБОЛОНКАХ ГІПЕРНОВИХ ЗІР

Назва:
РЕЛЯТИВІСТСЬКІ УДАРНІ ХВИЛІ В ОБОЛОНКАХ ГІПЕРНОВИХ ЗІР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,74 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Марченко Володимир Володимирович
УДК 524.1+524.3+524.5
РЕЛЯТИВІСТСЬКІ УДАРНІ ХВИЛІ
В ОБОЛОНКАХ ГІПЕРНОВИХ ЗІР
01.03.02 – Астрофізика, радіоастрономія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в НДЛ “Астрономічна обсерваторія” кафедри астрономії та фізики космосу фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Гнатик Богдан Іванович,
НДЛ “Астрономічна обсерваторія” кафедри астрономії та фізики космосу фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувач НДЛ.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Конторович Віктор Мусійович,
Радіоастрономічний інститут НАН України,
старший науковий співробітник;
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Шахов Борис Олексійович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України,
завідувач лабораторії.
Захист відбудеться 16 травня 2008 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАН України, 03860 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, .
Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ГАО НАН України за адресою: ГАО НАН України, 03860 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, .
Автореферат розісланий 15 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Однією з найбільш актуальних проблем сучасної астрофізики є пояснення природи космологічних гамма-спалахів – короткочасних (0.1 – 100 с) спалахів нетеплового жорсткого (10 кеВ – 2 МеВ) випромінювання з ізотропно розподілених по небу транзієнтних джерел [, ]. Суттєвий прогрес в розумінні природи гамма-спалахів пов’язаний із результатами спостереження супутника Beppo-SAX, за допомогою якого в 1997 році вперше вдалось ототожнити джерело гамма-спалаху із віддаленою галактикою [, ].
Спостережувальні дані, отримані космічними місіями гамма-обсерваторії імені Комптона, Beppo-SAX, Swift тощо, найбільш природньо пояснюються колапсарною моделлю, в якій гамма-спалах супроводжується надзвичайно потужною ( ерг) Надновою – Гіперновою [, ].
Актуальність теми. Головним елементом формування гамма-спалаху в моделі колапсара є релятивістський потік плазми, який формується при колапсі ядра зорі-попередника Гіпернової [, , ]. Основний гамма-спалах в цій моделі виникає при виході ультра-релятивістського струменя з надр зорі та при взаємодії його з навколозоряним та міжзоряним середовищем [, ].
Велика енергетика вибуху приводить також до того, що сферична ударна хвиля, яка виходить на поверхню зорі досягає релятивістських швидкостей (з середнім Лоренц-фактором 3–10). Тоді, коли дослідженню релятивістських струменів присвячено багато робіт (див., наприклад, [, ], а також огляд [] та посилання там), дослідження астрофізичних проявів сферично-симетричної помірно-релятивістської ударної хвилі представлені тільки декількома публікаціями [, , ].
Основними проявами цієї ударної хвилі є, крім традиційного для залишку Наднових викиду оболонки зорі, також значно послаблений гамма-спалах ( ерг)].
В роботі [] було показано, що вихід релятивістської ударної хвилі на поверхню білого карлика при спалаху Наднової SNIa приводить до генерації гамма-спалаху іншої (адронної) природи, внаслідок непружних р-р зіткнень та наступного розпаду нейтральних піонів на гамма-кванти.
В дисертаційній роботі ми досліджуємо прояв цього механізму гамма-випромінювання у випадку Гіпернової і показуємо, що ефективність його суттєво зростає внаслідок більшої енергетики та вищих Лоренц-факторів потоків релятивістської плазми в Гіпернових.
Оскільки передбачений гамма-спалах ізотропний, то детальна розробка цієї моделі має принципове значення для детектування основної маси Гіпернових.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РЕЛЯТИВІСТСЬКІ УДАРНІ ХВИЛІ В ОБОЛОНКАХ ГІПЕРНОВИХ ЗІР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок