Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Онтологічні засади мови в комунікативному просторі суспільства.

Онтологічні засади мови в комунікативному просторі суспільства.

Назва:
Онтологічні засади мови в комунікативному просторі суспільства.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,08 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАЛУТА ГАЛИНА АНАТОЛІІЇВНА
УДК 800.1+316.77
Онтологічні засади мови в комунікативному просторі суспільства.
Спеціальність 09.00.03 –
соціальна філософія та філософія
історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Дніпропетровськ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор філософських наук, доцент
Шрамко Ярослав Владиславович,
завідувач кафедри філософії Криворізького державного
педагогічного університету
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор
Прокоф’єв Федір Іванович,
завідувач кафедри філософії і політології
Придніпровської державної академії будівництва та
архітектури
- кандидат філософських наук, доцент
Гарник Олександр Васильович,
доцент кафедри філософії Дніпропетровського
національного університету
Провідна установа - Запорізький державний університет Міністерства освіти
і науки України, кафедра філософії
Захист відбудеться " 26 "червня 2001 р. о 10:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.11 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна 72, ауд. 307
Із дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8
Автореферат розіслано " 24 "травня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент А.Б.Філатов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Філософський зміст поняття суспільства як соціальної єдності полягає у визначенні сукупності суспільних зв’язків, поєднуваних в одне ціле. Загальновизнаним є аналіз типу суспільних зв’язків як матеріальних, духовних, конвенційних. Проте людина як субстрат всіх форм соціальності відтворюється перш за все в процесі комунікативної активності. Соціалізація суб’єкта відбувається на фоні засвоєння ним елементів мовної системи, а по тому і загальнолюдських культурних цінностей, які формуються шляхом взаємовпливу суб’єкта і суспільства у безперервності комунікативного обміну. Комунікативна діяльність поруч з предметною діяльністю становить кардинальний рівень суспільства, фіксуючись у спільних ідеалах, уявленнях та цінностях, серед яких консенсус є вираженням суспільної стабільності. Традиції, моральні норми, закони, повсякденне людське порозуміння є різновидом соціальної домовленості, яка можлива завдяки мовно опосередкованим структурам свідомості, що конституюють комунікативний простір суспільства. Саме в такого роду просторі досягається консенсус, що утримує "соціальну рівновагу". Консенсус можна розглядати як соціальну істину, комунікативний зразок абсолютної істини, що виступає атрибутом мовної субстанції. Досягання консенсусу є діалектичний процес, який можна розглядати як наближення до істини через комунікативну взаємодію. Таким чином, мова виступає онтологічною засадою, універсалією, що поєднує мови і культури, набуваючи в консенсусі соціальної специфіки. Соціальний простір – це перетворена форма символічного, опосередкованого мовою простору комунікації. Аналіз мови як онтологічної засади такого простору, у якому відбувається соціальна взаємодія, дозволяє відтворити суспільство як комунікативне матеріальне утворення в єдності його кардинальних рівнів. Мова як безпосередня дійсність думки і знаково-символічна форма являє собою найвищий рівень просторової структури. Відтворюючись у комунікації, вона організує всі інші інститути (перш за все суспільні) і є умовою реалізації людської свободи, досягання консенсусу. З іншого боку, мова не є статичним феноменом: зміна способу життя, соціального середовища, в якому перебувають носії певної етнічної мови відтворюється і у мовних системах у вигляді мовних змін. Таким чином, всі форми соціальності можливі за умови інтерсуб’єктивної дійсності мови, комунікативно опосередкованої когнітивними структурами свідомості суб’єкта.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Онтологічні засади мови в комунікативному просторі суспільства.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок