Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ГАЗОДОБУВНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ГАЗОДОБУВНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ГАЗОДОБУВНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,28 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Світалка Володимир Петрович
УДК 658.589:622.27
УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ НА
ПІДПРИЄМСТВАХ ГАЗОДОБУВНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.02.02 - економіка й управління
науково-технічним прогресом
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | кандидат економічних наук, професор
Афанасьєв Анатолій Олександрович,
Харківський національний економічний університет,
професор кафедри фінансів.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Лапко Олена Олександрівна,
ДП “Науково-дослідний інститут нафтогазової
промисловості” НАК “Нафтогаз України”,
начальник управління економічних досліджень
в нафтогазовій галузі;
кандидат економічних наук,
Одотюк Ігор Васильович,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
науковий співробітник відділу технологічного
прогнозування та інноваційної політики.
Провідна установа: | Національний університет „Львівська політехніка”,
кафедра менеджменту і міжнародного підприємництва,
Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться „29” червня 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.02 у Національному технічному університеті „Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету „Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м.Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий „28” травня 2005 р.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаврись О. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. В умовах ринкової економіки інноваційна діяльність є важливим засобом досягнення високої прибутковості і стійкості розвитку підприємств. Постійне впровадження досягнень науково-технічного прогресу забезпечує ефективну діяльність у конкурентному ринковому середовищі. Серед найактуальніших проблем функціонування та розвитку підприємств усе більша увага приділяється необхідності підвищення якості управлінських рішень, особливо в галузі управління інноваційною діяльністю. У наукових дослідженнях стратегічного розвитку підприємств містяться численні пропозиції щодо прийняття ефективних рішень у цьому напрямку.
Дослідженню інноваційної проблематики приділено значну увагу в роботах багатьох вітчизняних учених: В.Александрової, О.Амоші, А.Гальчинського, Ю.Бажала, В.Гейця, Б.Гриньова, О.Кузьміна, О.Лапко, Л.Нейкової, В.Христіановського, Д.Черваньова, А.Яковлєва та інших. Серед зарубіжних дослідників, які здійснили значний вклад у розвиток теорії інновацій, варто відзначити Р.Акоффа, Л.Водачека та О.Водачкової, П.Друкера, П.Завліна, Д.Львова, Л.Мінделя, П.Поппеля, М.Портера, Б.Твіса, В.Трапезнікова, Р.Фатхутдінова, Р.Фостера, М.Хучека, Й.Шумпетера та інших.
Однак, незважаючи на наукову і практичну зацікавленість та увагу, приділену проблемі ефективного управління інноваційною діяльністю провідними вченими та практиками, деякі питання залишаються невирішеними. Так, існує потреба у по-дальшому вивченні інноваційної діяльності як одного із засобів розв’язання проблем розвитку підприємств. Також недооцінюється значення інноваційної діяльності як інструмента управління прибутком підприємства, зокрема шляхом використання інновацій для отримання такого впливу на прибуток, який давав би змогу підтримувати величину прибутку на запланованому рівні в прогнозованому періоді. У сфері управління інноваційною діяльністю є потреба у подальшому вдосконаленні інструментів планування інноваційної діяльності промислових підприємств, а також відбору інноваційних проектів.
Необхідність інтенсифікації інноваційної діяльності підприємств також недостатньо пов’язується з перспективами їх стратегічного розвитку. Повною мірою це стосується підприємств газодобувної галузі України, які складають основу паливно-енергетичного комплексу вітчизняної економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ГАЗОДОБУВНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок