Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНЕТИКО-ДЕМОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ НАРКОМАНІЇ В ІЗРАЇЛІ

ГЕНЕТИКО-ДЕМОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ НАРКОМАНІЇ В ІЗРАЇЛІ

Назва:
ГЕНЕТИКО-ДЕМОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ НАРКОМАНІЇ В ІЗРАЇЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,71 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
ГУРЕВИЧ ІГОР
УДК 575.17:314:616.89-008.441.33(569.4)
ГЕНЕТИКО-ДЕМОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ
НАРКОМАНІЇ В ІЗРАЇЛІ
03.00.15 – генетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор
Атраментова Любов Олексіївна
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти та науки України,
професор кафедри генетики і цитології.
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук
Обухан Катерина Іванівна
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва
Академії медичних наук України, м. Київ,
головний науковий співробітник.
кандидат біологічних наук
Філіпцова Ольга Володимирівна
Національний фармацевтичний університет
Міністерства охорони здоров'я України, м. Харків,
доцент кафедри біології.
Провідна установа: | Інститут молекулярної біології і генетики
НАН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 16.05.2007 р. о 1515 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.21 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, біологічний факультет, ауд. ІІІ-15.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 14.04. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 64.051.21 О.М. Федота


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однієї з найбільш серйозних проблем людства протягом останніх десятиліть є наркоманія, а її вивчення буде залишатися актуальним ще багато років. Причини формування наркотичної залежності вивчалися і вивчаються в різних країнах на представниках різних етнічних груп (L.Edelmann et al., 2002; G.Gerra et al., 2004.). На сьогодні визнається, що в розвитку наркоманії відіграють роль три групи причин (R.Eiselt et al., 2001; S.Fuke et al., 2001; S.Specker et al., 1998). Насамперед, це соціальне середовище; далі – психолого-фізіологічні фактори, що відбивають стан, який спричинено прийомом наркотику. І, нарешті, різноманітні і складні за своєю природою генетичні причини. Усі ці фактори знаходяться у взаємодії, і в різні періоди роль кожного з них міняється. Генетичні відмінності індивідів, їх соціальне оточення визначають відповідну реакцію на вплив наркотичних речовин. У зв'язку з цим актуальним є дослідження наркоманії з урахуванням генетико-демографічної структури населення. В Ізраїлі ці дослідження епізодичні. Актуальність таких досліджень у нашій країні викликана низкою причин. Насамперед, в Ізраїлі, як і в багатьох інших країнах, число наркоманів стрімко зростає. Знання причин наркоманії дозволить проводити її ефективну профілактику. Ізраїль має ряд демографічних особливостей. Це країна з невеликою територією і досить високою щільністю населення. У населенні Ізраїлю виражена значна етнічна і генетична різнорідність, яка обумовлена низкою причин. Одна з них – репатріація євреїв із країн, де вони жили багато віків у відносно невеликих ізольованих громадах (Марокко, Ірак, Ємен, Туніс, Туреччина, Індія, Ефіопія і т.д.) (Y.D.Neumark et al., 2002; A.Quint еt al., 2005). Крім того, євреї репатріювалися з країн, у яких уже багато років не тільки немає ізоляції громад, але навіть мається асиміляція з корінним населенням, або вихідцями з інших місць (США, Росія, Україна, інші країни колишнього СРСР, Аргентина, Бразилія, Колумбія, Франція й ін.) (R.J.Smith et al., 2005). Протягом багатьох років в Ізраїлі проживають невеликі ізольовані громади арабів. Демографічна структура населення Ізраїлю внаслідок змішання різних груп населення постійно міняється. Усе це змінює генетичні характеристики населення і, як наслідок, впливає на формування різних захворювань, у тому числі і наркоманії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГЕНЕТИКО-ДЕМОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ НАРКОМАНІЇ В ІЗРАЇЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок