Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МОЛОДІ ДО СІМЕЙНОГО ЖИТТЯ В США

ПІДГОТОВКА МОЛОДІ ДО СІМЕЙНОГО ЖИТТЯ В США

Назва:
ПІДГОТОВКА МОЛОДІ ДО СІМЕЙНОГО ЖИТТЯ В США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,13 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
ЯВОРСЬКА ЛЮДМИЛА ГЕННАДІЇВНА
УДК 371.035.9
ПІДГОТОВКА МОЛОДІ ДО СІМЕЙНОГО
ЖИТТЯ В США
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
ТЕРНОПІЛЬ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка Міністерство освіти і науки України.
Науковий
керівник: |
доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України КРАВЕЦЬ Володимир Петрович Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, ректор.
Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, професор
ЦОКУР Ольга Степанівна
Одеський національний університет імені І.І.Мечнікова, кафедра педагогіки, завідувач кафедри;
м. Одеса;
кандидат педагогічних наук, доцент ГЛАВАЦЬКА Ольга Леонідівна
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра соціальної педагогіки та соціальної роботи, доцент; м. Тернопіль.
Захист відбудеться 22 червня 2007 р. о 1200 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою:
46027 м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027 м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2.
Автореферат розіслано 22 травня 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради |
Чайка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Процеси деформації та соціальної корозії, що виникли в середовищі українського суспільства, зумовили глибоку демографічну кризу, нестабільність подружніх взаємин, зниження порога ініціації статевого життя, зростання шлюбного віку населення, збільшення кількості хворих на СНІД та інші захворювання, що передаються статевим шляхом. Майбутнє інституту сім’ї значною мірою залежить від молоді. Вона визначатиме його з огляду на сформовані уявлення, погляди та переконання. Це актуалізує питання її підготовки до вступу у шлюб як невід’ємної складової системи виховання підростаючого покоління та гаранту послаблення негативних соціальних тенденцій. Підтримка молоді повинна ґрунтуватися не на вирішенні проблем за неї, а на створенні можливостей долати їх власними силами в межах суспільно придатних моделей поведінки.
В Україні ще не розроблена національна концепція підготовки до сімейного життя. Недостатньою є забезпеченість цього процесу науково обґрунтованими рекомендаціями та методичними розробками практичної роботи з молоддю. Ще гостріше стоїть проблема невиправданого дистанціювання українських закладів освіти від вирішення контекстної проблеми.
Порівняльний аналіз становища сучасної української та американської сім’ї дав змогу виділити спільні для обох країн функціональні індикатори, що актуалізують проблему підготовки молоді до сімейного життя: зменшення кількості зареєстрованих шлюбів, високі сумарні показники кількості розлучень, низький рівень народжуваності, інтенсифікація смертності населення, збільшення кількості неповних сімей, трансформація моделей сексуальної поведінки молоді тощо. Ідентичність проблем в обох країнах та пріоритетних установок на їх подолання й попередження наближує зарубіжну систему до вітчизняних реалій, що актуалізує об’єктивне вивчення й творче перенесення окремих її надбань на вітчизняний ґрунт. Виокремленні перспективні ідеї досвіду США, де впродовж тривалого періоду формувалася полівекторна система підготовки молоді до сімейного життя, можна застосовувати для втілення в життя актуальних завдань вітчизняної теорії та практики виховання підростаючого покоління.
У дослідженнях вітчизняних науковців знайшли своє відображення різні аспекти проблеми підготовки молоді до сімейного життя: статеве виховання та просвіта учнівської молоді (В.Беспалько, Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МОЛОДІ ДО СІМЕЙНОГО ЖИТТЯ В США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок