Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ І ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ІНТЕГРАЛЬНОЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ КОМПЛЕКСУ ГЕОЛОГО-ГЕОФІЗИЧНИХ ДАНИХ (на прикладі нафтогазопошукових задач)

МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ І ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ІНТЕГРАЛЬНОЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ КОМПЛЕКСУ ГЕОЛОГО-ГЕОФІЗИЧНИХ ДАНИХ (на прикладі нафтогазопошукових задач)

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ І ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ІНТЕГРАЛЬНОЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ КОМПЛЕКСУ ГЕОЛОГО-ГЕОФІЗИЧНИХ ДАНИХ (на прикладі нафтогазопошукових задач)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,59 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОФІЗИКИ ім.С.І.СУББОТІНА
ПЕТРОВСЬКИЙ Олександр Павлович
УДК 550.830
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ І ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ІНТЕГРАЛЬНОЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ
КОМПЛЕКСУ ГЕОЛОГО-ГЕОФІЗИЧНИХ ДАНИХ
(на прикладі нафтогазопошукових задач)
Спеціальність 04.00.22 – Геофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті геофізики ім. С.І.Субботіна Національної академії наук України.
Науковий консультант - доктор фізико-математичних наук
Кобрунов Олександр Іванович,
Ухтинський державний технічний університет, професор.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент Національної академії наук України
Якимчук Микола Андрійович,
Центр менеджменту та маркетингу в галузі наук про Землю Інституту геологічних наук
Національної академії наук України;

доктор фізико-математичних наук
Нікітін Олексій Олексійович,
Російський державний геологорозвідувальний університет, Російська Федерація;

доктор фізико-математичних наук
Булах Євгеній Георгійович,
Інститут геофізики ім. С.І.Субботіна Національної академії наук України.

Провідна установа – Український державний геологорозвідувальний інститут Міністерства охорони навколишнього середовища України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 12 ” жовтня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.200.01 Інституту геофізики ім. С.І.Субботіна Національної академії наук України, проспект Палладіна, 32, м.Київ.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту геофізики ім. С.І.Субботіна Національної академії наук України, проспект Палладіна, 32, м.Київ.
Автореферат розісланий “ 11 ” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор геологічних наук М.І.Орлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми:
Національною програмою “Нафта і газ України до 2010 року” передбачене значне нарощування розвіданих запасів і видобутку нафти і газу за рахунок збільшення обсягів і підвищення ефективності геологорозвідувальних робіт (ГРР). Одним з основних методів ГРР є наземні геофізичні дослідження, за результатами яких здійснюється побудова геологічних моделей глибинної будови нафтогазоперспективних територій. В даний час у зв'язку з переходом до розв’язку задач у складних геолого-геофізичних умовах, а також внаслідок значного подорожчання пошуково-розвідувального буріння гостро постало питання підвищення ефективності геофізичного супроводу геологорозвідувального процесу. Така ситуація визначила необхідність відмовитись від виняткового використання тільки сейсмічних досліджень і перейти до істотного розширення комплексу геофізичних робіт за рахунок застосування таких методів як електророзвідка, гравірозвідка і магніторозвідка. Однак просте збільшення кількості геофізичних методів і обсягів виконуваних робіт не в змозі забезпечити вирішення найбільш актуальної задачі нафтогазової геології – прогнозування перспектив нафтогазоносності. Для розв’язку цієї задачі необхідно істотно переглянути сучасні методи і технології вилучення корисної геолого-геофізичної інформації і, особливо, з комплексу геолого-геофізичних даних.
За останні 20-30 років минулого сторіччя накопичений значний арсенал теоретичних і алгоритмічних розв'язків широкого кола інтерпретаційних задач. Однак, незважаючи на таку солідну теоретичну базу, на сьогоднішній день в Україні не вдалося створити промислові системи і технології автоматизованої інтерпретації геофізичних даних, не говорячи вже про системи їх комплексної інтерпретації. Цьому є багато причин, серед яких можна відзначити і слабкість обчислювальних засобів, і негативну економічну ситуацію, але найбільш важливою причиною є екстенсивний спосіб ведення пошуково-розвідувальних робіт на території колишнього СРСР і практична відсутність реальної потреби в таких розробках з боку геологорозвідувальної і, тим більше, нафтогазової галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ І ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ІНТЕГРАЛЬНОЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ КОМПЛЕКСУ ГЕОЛОГО-ГЕОФІЗИЧНИХ ДАНИХ (на прикладі нафтогазопошукових задач)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок