Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> українознавчі проблеми педагогічної думки в ХІХ – ХХ столітті

українознавчі проблеми педагогічної думки в ХІХ – ХХ столітті

Назва:
українознавчі проблеми педагогічної думки в ХІХ – ХХ столітті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
51,87 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
доктор педагогічних наук, професор МАЙБОРОДА Василь Каленикович, Нац
іональна академія Служби безпеки України, професор кафедри професійно
ї освіти;


академія Педагогічних Наук україни
інститут педагогічної освіти і освіти дорослих
Усатенко Тамара Пилипівна
УДК 39:373.5(091:“18”:“19”)
українознавчі проблеми
педагогічної думки в ХІХ – ХХ столітті
13.00.01 загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих
АПН України.
Науковий консультант – | доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Ничкало Нелля Григорівна,
Апарат Президії Академії педагогічних наук України, академік-секретар Відділення педа-гогіки і психології професійно-технічної освіти АПН України, м. Київ.
Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, професор Майборода Василь Каленикович,
Національна академія Служби безпеки України, професор кафедри професійної педагогіки, м. Київ;
доктор педагогічних наук, професор
Лещенко Марія Петрівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри педагогіки, м. Київ;
доктор педагогічних наук, професор
Год Борис Васильович,
Полтавський державний педагогічний універ-ситет імені В.Г. Короленка Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри всесвітньої історії та методики викладання історії, м. Полтава.
Захист відбудеться 19 грудня 2007 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України (04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 17 листопада 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради С.В. Лапаєнко
загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Українознавчі дослідження історико-педагогічних процесів розкривають окремий напрям педагогічної науки, спрямованої на вивчення національних проблем розвитку освіти. Українознавча педагогічна думка не виокремлювалася в ідеологічних загальноімперських, радянських педагогічних працях. Нині виникає об'єктивна потреба вичленити українознавчі проблеми педагогічної думки, проаналізувати, систематизувати й узагальнити зроблене відповідно до прийнятої автором періодизації розвитку українознавчих знань, одночасно посиливши зв'язки з історією педагогіки, історико-педагогічною наукою, педагогічною історіографією, педагогічним джерелознавством, порівняльною історією педагогіки, а також різними галузями наукових знань.
На посткомуністичному просторі виразно простежується надмірне захоплення копіюванням зарубіжного досвіду, недостатньо апробованого на національному грунті. У цьому зв'язку посилення уваги до унікальності власної культурно-історичної спадщини не викликає сумніву, особливо якщо зважити на те, що до середини 90-х р. ХХ століття майже не було спроб узагальнити розвиток української педагогіки, зокрема українознавчої педагогічної думки, яка в певні історичні періоди не тільки не була зреалізована, а навіть не допускалася до школи. Їхні шляхи частіше розходилися, аніж були спільними, проте за будь-яких умов не переривалися в своєму розвитку.
Падіння бар'єрів між зарубіжними та українськими теоретичними дослідженнями, зокрема здобутками українознавчих студій за кордоном, відкрило замовчувану українську педагогічну спадщину (Д. Антонович, Г. Васькович, Г. Ващенко, Д. Гаєцький, С. Сірополко, педагоги-сподвижники шкіл, гуртків українознавства). Орієнтація на визначення педагогічної думки Н. Гупаном, як сукупності “суспільних уявлень і міркувань про виховання та освіту на різних етапах розвитку людства”, окреслила напрям дослідження крізь призму загальної початкової, середньої освіти, теорії виховання, хоча не залишаються поза увагою українознавчі проблеми вищої, професійно-технічної освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 Реферат на тему: українознавчі проблеми педагогічної думки в ХІХ – ХХ столітті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок