Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ОРГАНОЗБЕРІГАЮЧИХ ОПЕРАТИВНИХ ВТРУЧАНЬ ПРИ ТРАВМАТИЧНИХ ПОШКОДЖЕННЯХ СЕЛЕЗІНКИ

МОРФО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ОРГАНОЗБЕРІГАЮЧИХ ОПЕРАТИВНИХ ВТРУЧАНЬ ПРИ ТРАВМАТИЧНИХ ПОШКОДЖЕННЯХ СЕЛЕЗІНКИ

Назва:
МОРФО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ОРГАНОЗБЕРІГАЮЧИХ ОПЕРАТИВНИХ ВТРУЧАНЬ ПРИ ТРАВМАТИЧНИХ ПОШКОДЖЕННЯХ СЕЛЕЗІНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,17 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Нудьга Андрій Анатолійович
УДК 611.41-001.33-089.849.19-078.73-091
МОРФО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ОРГАНОЗБЕРІГАЮЧИХ ОПЕРАТИВНИХ ВТРУЧАНЬ ПРИ ТРАВМАТИЧНИХ ПОШКОДЖЕННЯХ СЕЛЕЗІНКИ
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Топка Ельвіра Григорівна, Дніпропетровська державна медична академія, завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Бурих Михайло Прокопович, Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії;
доктор медичних наук, професор Топоров Геннадій Миколайович, Харківська медична академія післядипломної освіти, професор кафедри ендоскопії, хірургії та топографічної анатомії.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України (м. Київ).
Захист відбудеться “27” жовтня 2005 р. об 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 64.600.03 при Харківському державному медичному університеті (61022, м. Харків, пр. Правди, 12).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “ 26 ” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, професор Терещенко А.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Селезінка виконує в організмі ряд важливих функцій (кровотворення, обміну речовин, накопичення клітинних елементів крові), які впливають на життєдіяльність всього організму. Не дивлячись на велику кількість досліджень, присвячених анатомії селезінки, як в нормі, так і при дії різних чинників (Сорокин А.П., Полянкин Н.Я., Федонюк Я.И., 1989; Jauregui E. 1999; Daisy S. А., 2003), залишаються не вирішені питання про особливості взаємостосунків різних структурних компонентів селезінки, її кровопостачання. Від взаємостосунків структурних компонентів селезінки, особливостей її будови і кровопостачання, біомеханічних властивостей селезінки багато в чому залежать і способи реконструктивних операцій при травматичних розривах (Сафронов Э.П., Чупятова В.С., 1990; Ribordy V., 2002). Нині існують різні точки зору на розтяжність селезінки. У зв'язку з цим залишаються суперечливі думки про способи і методи, що використовуються при реконструктивних операціях на селезінці. Після аварії на Чорнобильській АЕС збільшилась кількість захворювань органів імунної системи (Климанский В.А., Бекназаров Я.Б. 1986), зокрема і селезінки, змінилися методичні підходи до реконструктивних операцій. При травмах, що супроводжуються розривом селезінки, все частіше стали використовувати тотальну резекцію цього органу. Проте відомо, що видалення селезінки призводить до різних патологічних станів і значно скорочує життя (Бондар Б.М., Горячев В.В., Шестобуз С.В., Брожик В.Л., Трефаненко Д.А., Бондар О.Б., Унгурян М.Г., 2003). На сьогоднішній день практично відсутні порівняльні дані про результати після використання різних оперативних реконструктивних втручань на селезінці. Одиничні дослідження в основному торкаються опису того або іншого способу операцій, у ряді випадків виконаних на різних об'єктах, в різні вікові періоди. Відомі дослідження, присвячені вивченню впливу випромінювання лазерного скальпеля, сучасних біологічних клеїв, на жаль, мало вивчені на селезінці. У зв'язку з цим вивчення динаміки морфологічних змін, проведення порівняльного аналізу результатів дії цих чинників, способів реконструктивних операцій, по-перше, розкриє ряд аспектів в розумінні механізмів дії цих чинників, а, по-друге, намітить шляхи розробки оптимальних способів операцій при розривах селезінки. Виходячи з вищевикладеного і враховуючи недостатність вивчення цієї проблеми, і було проведено дане дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОРФО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ОРГАНОЗБЕРІГАЮЧИХ ОПЕРАТИВНИХ ВТРУЧАНЬ ПРИ ТРАВМАТИЧНИХ ПОШКОДЖЕННЯХ СЕЛЕЗІНКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок