Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління формуванням СТРУКТУРИ металЕВих заготІвок шляхом теплосилових дій на твердіючі сплави

Управління формуванням СТРУКТУРИ металЕВих заготІвок шляхом теплосилових дій на твердіючі сплави

Назва:
Управління формуванням СТРУКТУРИ металЕВих заготІвок шляхом теплосилових дій на твердіючі сплави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,57 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
національна академія наук україни
фізико-технологічний інститут металів та сплавів
Нурадинов Абди Сайдахматович
УДК 669.018.42:62-405
Управління формуванням СТРУКТУРИ металЕВих заготІвок шляхом теплосилових дій на твердіючі сплави
Спеціальність: 05.16.02 – Металургія чорних металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2007
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Фізико-технологічному інституті металів та сплавів Національної Академії Наук України.
Науковий консультант: | доктор технічних наук, академік РЕА Ельдарханов Аднан Саїдович, Науковий центр “Новітні матеріали і технології”, генеральний директор (м. Москва).
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, член-кореспондент НАН України, професор Пілюшенко Віталій Лаврентійович, Донецький державний університет управління, проректор (м. Донецьк);
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Костяков Володимир Миколайович, Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України, старший науковий співробітник (м. Київ);
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Шейко Іван Васильович, Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, провідний науковий співробітник (м. Київ).
 
Захист відбудеться “ 20” вересня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.232.01 при Фізико-технологічному інституті металів та сплавів НАН України, 03680, м. Київ-142, пр. Вернадського, 34/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Вернадського, 34/1.
Автореферат розісланий “26” липня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.232.01
доктор технічних наук М.І.Тарасевич
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Поліпшення якості сталей і сплавів є однією з основних задач металургії. При вирішенні цієї задачі, найбільш важливою і складною є проблема отримання металевих заготівок з високою фізичною і хімічною однорідністю, дисперсною кристалічною структурою і стабільно високим рівнем фізико-механічних і експлуатаційних властивостей виробів.
Складність вирішення цієї проблеми полягає в тому, що твердіння металевих заготівок супроводжується надзвичайно складною взаємодією гідродинамічних, дифузійних, капілярних та інших фізичних і хімічних процесів, інтенсивність і характер розвитку яких визначається тепломасопереносом як безпосередньо в середині твердіючих зливків і безперервнолитих заготівок (внутрішній тепломасоперенос), так і з їх зовнішньої поверхні (зовнішній теплообмін). Зазначені процеси визначають структуру і властивості литого металу і, як наслідок, якість металічних виробів.
Накопичені дотепер теоретичні і експериментальні дані показують, що існує можливість активно впливати на процеси кристалізації, формування структури і властивостей металічних заготівок шляхом інтенсифікації тепло- і масообміну в об'ємі твердіючого металу, вирівнювання градієнту температур, інтенсифікації теплообміну із зовнішнім середовищем і руйнування фронту кристаллізації.
Аналіз сучасних уявлень про характер впливу різних зовнішніх дій на сплави, які кристалізуються, показав, що вони відіграють важливу роль у формуванні типу кристалічної структури і її дисперсності, а також в розвитку процесу ліквації у відливках, зливках і безперервнолитих заготівках. Роботами Акіменко А.Д., Абрамова О.В., Баландіна Г.Ф., Борисова В.Т., Вейника А.І., Добаткіна В.И., Дубодєлова В.І., Єфімова В.О., Казачкова Е.А., Кемпбелла Д.Ж., Овсієнко Д.Е., Пілюшенко В.Л., Повха И.Л., Смирнова О.М., Скворцова А.А., Флемінгса М.С., Ельдарханова А.С. та інших дослідників розвинуті загальні уявлення про вплив зовнішніх дій на процеси, які відбуваються при твердненні сплавів. Разом з тим, не дивлячись на велику кількість досліджень в галузі теорії формування металічних заготівок, багато питань залишається невизначеними. Відсутність кількісних залежностей відносно механізму формування двофазної зони в зливку і безперервно литій заготівці і процесів, які в ній протікають в полі сил тиску і пружних хвиль не дозволяє отримувати однозначні результати при їх застосуванні, а також створювати і застосовувати на практиці нові методи зовнішніх дій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Управління формуванням СТРУКТУРИ металЕВих заготІвок шляхом теплосилових дій на твердіючі сплави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок