Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні чинники вибору молодою людиною цивільного шлюбу

Психологічні чинники вибору молодою людиною цивільного шлюбу

Назва:
Психологічні чинники вибору молодою людиною цивільного шлюбу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,69 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ПОЛІТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ
АПН УКРАЇНИ
КЛЯПЕЦЬ ОЛЬГА ЯКІВНА
УДК: 316.6:314.5.063
Психологічні чинники вибору молодою людиною
цивільного шлюбу
19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті соціальної та політичної психології АПН України, лабораторія соціальної психології особистості (м. Київ)
Науковий керівник: | доктор психологічних наук, професор
ТИТАРЕНКО Тетяна Михайлівна,
Інститут соціальної та політичної психології АПН України, м. Киів, лабораторія соціальної психології особистості, завідувач
Офіційні опоненти: | - доктор психологічних наук, професор
ГОВОРУН Тамара Василівна,
Київський національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова, м. Київ, професор кафедри психології та педагогіки
- кандидат психологічних наук, доцент
ОВСЯНЕЦЬКА Лариса Петрівна,
Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника., м. Івано-Франківськ, доцент кафедри соціальної психології
Провідна установа: | Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, кафедра соціальної роботи, Міністерство освіти України, м. Київ
Захист відбудеться 23 грудня 2004 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .457.01 в Інституті соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціальної та політичної психології АПН України за адресою 04070, м. Київ, вул. Андріївська 15.
Автореферат розіслано 13 листопада 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук
старший науковий співробітник Жадан І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження психологічних особливостей цивільного шлюбу зумовлена широким поширенням цієї форми шлюбно-сімейних стосунків у наш час та комплексом соціально-психологічних проблем, які виникають у зв’язку з цим.
Шлюбно-сімейні стосунки завжди привертали до себе увагу дослідників та займали одне з провідних місць у вивченні соціальної психології особистості та психології міжособистісних стосунків.
Базова потреба у прихильності та любові набуває різної спрямованості на кожному етапі розвитку та соціалізації особистості. У ранньому дитинстві вона спрямована на близьких дорослих, свою сім’ю. З дорослішанням ця потреба розширюється та у підлітковому віці трансформується на потребу у дружбі, закоханості, потребу в інтимному спілкуванні і виступає новоутворенням цього віку. В юнацькому віці молода людина відчуває потребу у коханні і починає замислюватися, з якою людиною вона бажала б провести усе своє життя. Образ ідеального партнера, ідеальних стосунків набуває чіткіших контурів, стає мотивом, що штовхає до пошуку, та метою, бажаним кінцевим результатом.
Далеко не завжди в основі вибору потенційного шлюбного партнера та вступу до шлюбу лежить кохання. Нерідко людина робить свій вибір, розраховуючи, що партнер врятує її від матеріальної залежності або душевного дискомфорту, вирішить її проблеми, вважаючи, що кохання – це не головне. Згідно досліджень американських психологів (С. Стернберг, З. Рубін та ін.) такі стосунки з самого початку приречені, вони не будуть задовольняти жодного партнера, тому що саме кохання сприяє створенню оптимального довготривалого союзу.
Міжособистісні взаємини, серед яких шлюбно-сімейні стосунки посідають центральне місце, складають психологічний простір життєвого світу особистості, визначаючи якість життя людини, обумовлюючи її суб’єктивне відчуття задоволеності собою та іншими. Саме шлюбно-сімейні стосунки забезпечують задоволення багатьох особистісних потреб, фрустрація яких призводить до викривлення у розвитку особистості та внутрішніх конфліктів, що роздирають людину зсередини.
Вчені досліджували психологію сім’ї з різних боків: психологічну сумісність подружжя та емоційну адаптацію у перші роки після укладення шлюбу (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Психологічні чинники вибору молодою людиною цивільного шлюбу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок