Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> соціологічні аспекти міжкультурної комунікації в українському вузі

соціологічні аспекти міжкультурної комунікації в українському вузі

Назва:
соціологічні аспекти міжкультурної комунікації в українському вузі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,03 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна
Іванова Карина Андріївна
УДК 300.372
соціологічні аспекти міжкультурної комунікації
в українському вузі
Спеціальність: 22.00.06. - соціологія культури, науки та освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній фармацевтичній академії України (м.Харків) Міністерства охорони здоров'я України
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор
Подольська Єлізавета Ананіївна,
Національна фармацевтична
академія України,
проректор з гуманітарної освіти та виховання,
завідувач кафедри суспільних наук
 
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
кафедри прикладної соціології
Лисиця Надія Михайлівна,
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна
кандидат соціологічних наук, доцент
Михайльова Катерина Геннадіївна,
Харківський гуманітарний інститут “
Народна українська академія”,
завідувач кафедри соціології
Провідна установа: Інститут соціології НАН України,
відділ соціології культури та масової
комунікації, місто Київ
Захист відбудеться 25.06.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 у Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна (61006, м.Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 2-49).
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м.Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий 25.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.І.Шеремет
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Нинішня епоха, що успадкувала від недавнього протистояння систем "розколотість" світу на "ми – вони", із максимальною гостротою оголила проблему вивчення ціннісних аспектів міжкультурної комунікації. Це пов'язано з цілим комплексом причин, насамперед, - з інтенсифікацією культурних контактів у міжнародному масштабі і у всіх сферах життя - політичній, економічній, соціальній, культурній.
Сучасний процес глобалізації та інтенсифікації міжнаціонального спілкування став причиною формування ідеї ціннісного плюралізму і культурного релятивізму та поставив у зв'язку з цим завдання формування толерантних відносин між людьми, які презентують різні культурні світи.
Поняття "міжкультурна комунікація" сьогодні трактується дуже широко і включає різні рівні - від міжособистісного спілкування представників різних соціальних груп із культурними світами, що відрізняються один від одного, до взаємодії між представниками різних національних культур чи цивілізацій, ще більш глобально - спілкування між Сходом і Заходом.
В умовах інтенсифікації практичної взаємодії між представниками різних культур із усією гостротою постає завдання теоретичного осмислення можливостей та засобів досягнення максимального взаєморозуміння, запобігання конфліктів, досягнення нового рівня усвідомлення спільності вселюдської долі та більш глибокої психологічної єдності, що не залежить від ступенів культурних розходжень. Крім того, сучасна політика міжнародного співробітництва вимагає не тільки максимальної кооперації між культурами, але також пошуку формальних умов і можливостей для досягнення домовленостей на всіх рівнях, вироблення взаємовизнаної суспільної думки щодо потреб міжнаціонального спілкування і, насамперед, формування такого менталітету, в основі якого була б ідея цінності будь-якої культури і стилю життя. Така політика базується на вихованні певних моральних почуттів і відносин, а саме: співчуванні, толерантності, емпатії та співробітництві з різними національними культурами, оскільки усі вони входять в єдину глобальну систему взаємозалежностей, що включає не тільки економічні параметри, але також екологічні, культурні, політичні, соціальні та моральні.
У сучасному світі, що опановує нові форми і методи передачі та збереження інформації, на перший план висувається проблема взаєморозуміння як головного результату людського спілкування, що припускає більш поглиблений підхід до процесу комунікації та враховує специфіку ціннісних орієнтацій, які багато в чому визначають мотиви і результати спілкування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: соціологічні аспекти міжкультурної комунікації в українському вузі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок