Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> електрохімічне визначення ОПІЙНИХ АЛКАЛОЇДІВ ПРИ ПРОВЕДЕННІ КРИМІНАЛІСТИЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ

електрохімічне визначення ОПІЙНИХ АЛКАЛОЇДІВ ПРИ ПРОВЕДЕННІ КРИМІНАЛІСТИЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ

Назва:
електрохімічне визначення ОПІЙНИХ АЛКАЛОЇДІВ ПРИ ПРОВЕДЕННІ КРИМІНАЛІСТИЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,68 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет”
СУХАЦЬКА ІРИНА ЮРІЇВНА
УДК 543.553.4:543.257.1
електрохімічне визначення ОПІЙНИХ АЛКАЛОЇДІВ
ПРИ ПРОВЕДЕННІ КРИМІНАЛІСТИЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ
02.00.02 – аналітична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Українського державного хіміко-технологічного університету м. Дніпропетровськ, Міністерство освіти і науки України, та в Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі при УМВС України в Дніпропетровській області.
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор
Ткач Володимир Іванович
Український державний хіміко-технологічний
університет, завідувач кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
ЦИГАНОК ЛЮДМИЛА Павлівна
Дніпропетровський національний університет,
м. Дніпропетровськ, професор кафедри хімічної технології ВМС
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник за спеціальністю 02.00.02 - аналітична хімія
Бакланов Олександр Миколайович
Українська інженерно-педагогічна академія, м. Харків
Завідувач кафедри загальнонаукових дисциплін
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, хімічний факультет, кафедра аналітичної хімії.
Захист відбудеться 22.06.2007 р. об _13__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 в Українському державному хіміко-технологічному університеті (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна,8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна,8).
Автореферат розісланий 20 травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пініелле І.Д.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Події, які відбуваються в наш час, розвиток міжнародної торгівлі та транспорту значно скоротили відстані між державами. Рослини та наркотичні засоби, які використовувалися лише в окремих районах, стали відомими та доступними в інших частинах світу, що сприяло поширенню незаконного обігу наркотиків, який став одним з найбільш серйозних міжнародних злочинів Щорічно експерти хiмiчних лабораторiй УМВС України в областях виконують близько 50 тис. дослiджень, значна частина яких (майже 86%) припадає на засоби кустарного виробництва, що одержують з рослин опійного маку (мак снотворний (Papaver Somniferum) та коноплi. Введення нових правових актiв протидiї незаконному обiгу наркотичних речовин на територiї України обумовило необхiднiсть розробки методів експертного дослiдження рослинних алкалоїдів в засобах кустарного виробництва, що одержують з рослин опійного. Методики криміналістичного дослідження рослинних алкалоїдів, які існують в системі МВС припускають якісний та кількісний аналіз з використанням недостатньо чутливих хімічних та складних у виконанні інструментальних методів (неводне титрування, гравіметричний, хроматографічний, спектрофотометричний методи), які відзначаються складністю та довготривалістю етапів пробопідготовки, використанням токсичних і летких органічних розчинників, багатостадійністю аналізу та коштовністю апаратури.
Для вирішення цієї проблеми перспективними є електрохімічні методи аналізу (іонометрія та амперометрія), які вдало поєднують такі аналітичні параметри як чутливість і селективність з експресністю, доступністю та невисокою вартістю обладнання Актуальним, також, э використання гетерополіаніонів (ГПА) структури Кеггіна як аналітичних реагентів в амперометричному титруванні та визначенні органічних катіонів опійних алкалоїдів методом тонкошарової хроматографії (ТШХ), а також як протиіонів електродноактивних речовин (ЕАР) при розробці іоноселективних електродів (ІСЕ).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась відповідно до наукового напрямку кафедри аналітичної хімії Українського державного хіміко-технологічного університету – держбюджетна тема №33/456 та 23/24 970390 “Електрохімічні методи аналізу об’єктів навколишнього середовища” (реєстраційний №0197U014906), яку внесено в координаційні плани наукових рад з аналітичної хімії НАН України і АН вищої школи України, згідно з державною бюджетною темою “Електрохімічні, фотометричні і хроматографічні методи аналізу біоактивних речовин, благородних металів, об’єктів навколишнього середовища та способи їх пробопідготовки, розділення і концентрування” (номер державної реєстрації 0102U001948.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: електрохімічне визначення ОПІЙНИХ АЛКАЛОЇДІВ ПРИ ПРОВЕДЕННІ КРИМІНАЛІСТИЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок