Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАЛІЗАЦІЯ ВИСОКОТОЧНИХ ВИМІРЮВАНЬ ТЕМПЕРАТУРИ ЗА ДОПОМОГОЮ П’ЄЗОКВАРЦОВИХ ТЕРМОМЕТРІВ

РЕАЛІЗАЦІЯ ВИСОКОТОЧНИХ ВИМІРЮВАНЬ ТЕМПЕРАТУРИ ЗА ДОПОМОГОЮ П’ЄЗОКВАРЦОВИХ ТЕРМОМЕТРІВ

Назва:
РЕАЛІЗАЦІЯ ВИСОКОТОЧНИХ ВИМІРЮВАНЬ ТЕМПЕРАТУРИ ЗА ДОПОМОГОЮ П’ЄЗОКВАРЦОВИХ ТЕРМОМЕТРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,80 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
Грабар Юлія Йосипівна
УДК 539.219:537.226.86:536.5
РЕАЛІЗАЦІЯ ВИСОКОТОЧНИХ ВИМІРЮВАНЬ ТЕМПЕРАТУРИ
ЗА ДОПОМОГОЮ П’ЄЗОКВАРЦОВИХ ТЕРМОМЕТРІВ
Спеціальність 05.11.15 - Метрологія та метрологічне забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному науково-виробничому об'єднанні Метрологія, Держстандарт України.
Науковий керівник доктор технічних наук,
професор Назаренко Леонід Андрійович,
завідувач відділом термометрії, фотометрії та
теплофізичних вимірювань ДНВО Метрологія.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Мерісов Борис Олександрович,
завідувач проблемною науково-дослідною
лабораторією фізики низьких температур
Харківського державного університету;
кандидат технічних наук, доцент Кондрашов
Сергій Іванович, зам. проректора по науковій
роботі Харківського державного
політехнічного університету.
Провідна установа: Державний університет Львівська політехніка,
Міністерства освіти України, м. Львів, кафедра
Інформаційно - вимірювальна техніка.
Захист відбудеться 30 вересня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.09 у Харківському державному політехнічному університеті за адресою: 310 002, Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці університету.
Автореферат розіслано 26 серпня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Горкунов БМ.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останній час п’єзокварцові термометри зазнали широкого розповсюдження як в країнах СНД, так і в Україні. П’єзокварцові термометри знайшли застосування у народному господарстві для вимірювання температури морської води у промисловому рибальстві, при пошуках закладів нафти у прибережних шельфах, для вимірювання температури повітря у метеорології та при вимірюванні великих довжин у дальнометрії. П’єзокварцові термометри є унікальним інструментом, що з успіхом застосовується в лабораторній практиці.
Подальший розвиток науки й техніки вимагає подальшого підвищення точності вимірювання температури та розширення вимірюваних діапазонів, а також достовірності результатів вимірювання при дії дестабілізуючих факторів. Частотні п’єзокварцові термометри завдяки високій розділювальній здатності є перспективними з точки зору реалізації високоточних вимірювань температури, а відсутність впливу магнітного поля на їхні покази сприяє розширенню діапазону застосування в область низьких температур. Таким чином, ретельне вивчення джерел похибок даних термометрів, пошук шляхів зменшення основних із них та створення високоточних термометрів даного класу є актуальною проблемою сучасної термометрії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з темою Створення зразкового засобу вимірювання температури - термометра п’єзокварцового частотного у діапазоні від мінус 196 до плюс 90 С (тема 06. 02. 08. 01 ) на замовлення Держстандарту України та з темами: Гамма - згідно з рішенням ВПК РМ СРСР № 224 та з наказом організації А - 1651 № 0059, Поток - згідно договору 242 з КБ Алмаз, м. Москва, Разработка и создание функциональных датчиков температуры на основе зависимости частоты пьезокварцевых резонаторов от температуры - згідно договору 312 з КБ Салют, м. Москва та з іншими договірними роботами.
Мета та задачі досліджень полягають у визначенні метрологічних характеристик п’єзокварцових термометрів, підвищенні їхньої точності та у створенні науково-технічної бази метрологічного забезпечення вимірювань температури за допомогою п’єзокварцових термометрів - термометрів нового класу.
Для реалізації цієї мети необхідно було вирішити такі задачі.
1.Визначити складові сумарної похибки вимірювання температури за допомогою п’єзокварцових термометрів з різними зрізами п’єзоелементів та з різними схемами кварцових генераторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РЕАЛІЗАЦІЯ ВИСОКОТОЧНИХ ВИМІРЮВАНЬ ТЕМПЕРАТУРИ ЗА ДОПОМОГОЮ П’ЄЗОКВАРЦОВИХ ТЕРМОМЕТРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок